
Na majstrovstvách Slovenska vo volejbale starších žiakov v Komárne družstvo VK One MiTeam Ružomberok v konkurencii ôsmich tímov skončilo na 7. mieste. Titul získal VK Mirade Unipro Prešov, keď vo finále zdolal Slovan ŠKP Bratislava 3:2
„S dosiahnutými výsledkami nie som spokojný, ale mám príjemný pocit z toho, že chalani odohrali dobré zápasy,“ uviedol predseda ružomberského klubu Tomáš Varga, ktorý družstvo v Komárne koučoval.

VK One MiTeam v skupine obsadil poslednú štvrtú priečku a v súboji o 7. miesto vyhral nad TAMI BVC Bratislava 3:0. „Mrzí ma akurát jeden zápas, a to v skupine proti Komárnu. Škoda, ten nám nevyšiel, mohli sme zabojovať o konečné 5. miesto. Všetky ostatné stretnutia naše družstvo odohralo v rámci svojich možností a so zreteľom na silu súperov. Chlapci sa snažili a odovzdali všetko, čo bolo v nich. Napríklad Slovan Bratislava mal šesť hráčov nad 190 cm. Prešov a Stará Ľubovňa zase kopec reprezentantov,“ pokračoval T. Varga.
Na otázku, čo šampionát dal jemu i hráčom, šéf VK One odvetil: „Cítil som také vnútorné uspokojenie z herného prejavu i nášho systému. Išlo zároveň utvrdenie, že v klube ideme dobrým smerom. Pre chalanov bolo určite dôležité zakončenie turnaja a tým aj sezóny jasným víťazstvom. Posledný zápas odohrali naozaj dobre. Na domáce majstrovstvá budú mať určite veľmi dobré spomienky. Turnaj odohrali pozitívne naladení.“
Cenu za najlepšieho hráča družstva si z Ružomberčanov odniesol Tibor Lacina.
VÝSLEDKY
V skupine: Slovan VKP Bratislava – VK One MiTeam Ružomberok 3:0, VK Spartak UJS Komárno – VK One MiTeam Ružomberok 3:1, VK One MiTeam Ružomberok – VK Mirad Unipro Prešov 0:3, o 7. miesto: Tami BVC Bratislava – VK One MiTeam Ružomberok 0:3.
Foto: facebook
© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia