Republikový šampionát U 14: Ružomberok - Šamorín 46:41

Republikový šampionát U 14: Ružomberok - Šamorín 46:41

RedakciaŠport10.6.2022

Dnes sa v športovej hale Koniareň začal trojdňový záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska žiačok (U 14) v basketbale, ktorý má formát Final Eight.

V úvodnom stretnutí MBK Ružomberok, po veľkej bitke, zdolal ŠBK Šamorín 46:41. Domáce dievčatá, ktoré po celý čas úžasne hnala plná hala, aj s fanklubom Concordia 1906, v prvom polčase boli trochu v kŕči a ťahali za kratší koniec povrazu. V 13. min. (hralo sa 4 krát 8 min.) strácali deväť bodov (14:23) a na prestávku išli družstvá sa stavu 20:27. V druhej „polke“ sa obraz hry zmenil a mladé „žabky“ postupnými krokmi sa v 27. min. prepracovali na plus deväť bodov (44:35). Ani to ešte nič neznamenalo, pretože 2:31 min. pred klaksónom sa ich náskok scvrkol na tri body (44:41). Viac už ale mimoriadne zdatnému súperovi nedovolili.

Ružomberský klub otvárací duel využil aj na nábor nových adeptiek podkošového športu. Pre žiačky základných škôl, ktoré prichádzali do hľadiska, boli pripravené prihlášky do prípravky MBK, či basketbalových krúžkov.

Zajtra (11. júna) domáce družstvo v semifinále o 13. hod. nastúpi proti Slovanu Bratislava, ktorý v dnešnom druhom stretnutí zdolal Sláviu Trnava 65:21.

Iveta Bieliková, trénerka Ružomberka: „Vedeli sme, že Šamorín patrí k najlepším družstvám na Slovensku v tejto vekovej kategórii, preto sa očakával vyrovnaný súboj. Napokon o víťazovi rozhodli detaily. Určite nám veľmi pomohlo neskutočné detské publikum. Je to normálne, že v úvode mali dievčatá zviazané ruky. Niečo podobné si aj ja pamätám z vlastnej kariéry. Išlo o domáce podujatie, navyše takéto významné sme absolvovali po dvoch rokoch. Každý sa chcel ukázať v tom najlepšom svetle. Preto nervozita bola väčšia, akoby sme hralo niekde inde.“

Karol Kardoš, manažér ŠBK Šamorín: „Zápas sme mali dobre rozohratý, žiaľ v tretej štvrtine dievčatá v rovnakom kurze nevydržali. Vtedy sa zápas zlomil. Bolo za tým aj veľa našich nevynútených chýb, strát lôpt, čo súper využil. Až do poslednej minúty bolo stretnutie otvorené. Početná a fantastická divácka kulisa videla dobré a zaujímavé stretnutie. Oba celky sú kvalitné. Ružomberku gratulujem k postupu do semifinále.“

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 46:41 (6:14, 20:27, 37:34)

Body MBK: Reháneková 10, M. Oravcová a Malá po 8, L. Kapláňová , Praženicová a Neumanová po 4, Synaková 3. Golisová 2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia