Reštart Fortuna ligy najskôr začiatkom júna

Reštart Fortuna ligy najskôr začiatkom júna

RedakciaŠport29.4.2020

Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) na dnešnej videokonferencii (29. apríla) rozhodlo online hlasovaním o odklade nadstavbovej časti Fortuna ligy do 31. mája 2020.

Prezídium zároveň poverilo vedenie ÚLK pripraviť všetky alternatívy súvisiace s aktuálnym ročníkom našej elitnej futbalovej súťaže - s kompletným dokončením, skráteným modelom i prípadným predčasným koncom.

Najoptimistickejší možný termín reštartu Fortuna ligy je 6. jún 2020. Vtedy by sezóna mohla pokračovať v štandardnom režime s plnými desiatimi kolami. „Spolu s klubmi sa zaoberáme ale aj skráteným modelom, či prípadným predčasným ukončením súťaže. Konkrétny plán musíme odkomunikovať smerom k štátnym inštitúciám, aby sme mohli jednotlivé termíny potvrdiť nielen UEFA, či klubom, ale aj športovej verejnosti. Súčasťou takýchto materiálov je presný dátum spustenia kolektívneho tréningového procesu, manuál organizácie stretnutí, či konkrétna termínová listina. Podmienky prípadného reštartu budú známe po vyjadrení štátnych inštitúcií, následne budú predložené členom Prezídia ÚLK a UEFA. Do 25.5. musíme spoločne so SFZ predložiť UEFA všetky relevantné informácie,“ citoval web ÚLK jej prezidenta Ivana Kozáka.

Samozrejme, som o niečo spokojnejší, hoci stále nie je isté, či sa sezóna dohrá, alebo nie, takže zostávame v akomsi vákuu. Určite sa budeme tak pripravovať, ako by liga mala pokračovať,“ reagoval na komuniké riadiaceho orgánu top súťaže tréner MFK Ružomberok Ján Haspra.

Kouč Ruže pre náš portál zároveň prezradil, že od pondelka sa pod Čebraťom rozbehnú skupinové tréningy. „Zatiaľ budú na dobrovoľnej báze. Hráči, ktorí sa ešte necítia, môžu pokračovať v individuálnej príprave. Všetci budú oboznámení, že 4. mája na štadióne začíname pracovať po skupinách,“ doplnil Ján Haspra.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia