Reštart Havranovej a na návrat čaká Stašová

Reštart Havranovej a na návrat čaká Stašová

RedakciaŠport1.4.2021

V stredu, v prvom semifinálovom stretnutí NIKÉ extraligy žien medzi MBK Ružomberok a ŠKP 08 Banská Bystrica (79:40), sa po dvojmesačnej pauze opäť na palubovke objavila Viktória Havranová.

Zranila som sa na tréningu, ešte pred zápasom nadstavbovej časti v Košiciach proti Young Angels. Išla som do zakončenia, no niekomu som stupila na nohu. Výsledkom boli potrhané väzy v členku a pomliaždená kosť,“ vysvetlila dôvody svojej výluky obvodová hráčka Ruže, ktorá priznala, že návrat nebol jednoduchý. „Noha stále nie je stopercentne v poriadku, už ma ale neobmedzuje tak, že by som nemohla nastúpiť. Pred stretnutím s Banskou Bystricou som bola nervózna, išlo predovšetkým o psychicky náročnú situáciu. Človek si nebol istý, či členok vydrží, či sa niečo nestane. Prevládal takisto celkový rešpekt. Určitý čas bol môj výkon dosť ustráchaný, až v závere, keď som sa na ihrisku ´oťukala´, už to bolo lepšie. Dlhá pauza poznačila aj streľbu. Tej som sa počas zranenia vôbec nemohla venovať. Nedalo sa ísť do podrepu, nehovoriac už o výskoku,“ objasnila svoje pocity 22 – ročná ružomberská basketbalistka.

Havranová proti ŠKP 08 na palubovke ukrojila 21:30 min. Naopak len v civile na lavičke MBK sedela Radka Stašová. Tá sa zranila v otváracom stretnutí „vyraďovačky“ so Spišskou Novou Vsou. „Protihráčka mi vlastným kolenom nabrala moje z boku. V danej chvíli som sa strašne zľakla, keďže niečo tam aj puklo a išlo o nohu, ktorá už prešla plastikou predného krížneho väzu,“ oprášila moment z 24. marca rozohrávačka obhajcu titulu. „Našťastie následná magnetická rezonancia nič závažné neodkryla. Podľa našich doktorov ide len o ponaťahované väzy v kolene,“ líčila ďalej svoje trampoty Stašová.

Aj druhý semifinálový duel, v sobotu na banskobystrických Štiavničkách, bude bez Radky, no v treťom meraní síl o postup do finále (7. apríla v Koniarni) by už nechcela chýbať. „Na tréningoch robím všetko, avšak zatiaľ sa bojím ísť do ´live´ hry. Zo strachu, či pri nečakanom pohybe, alebo kontakte, noha bude držať. V narazenom kolene cítim zvláštnu voľnosť, nič ma ale nebolí, ani neopúcha,“ dodala Stašová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia