Reštart sezóny aj za zelenými stolmi

Reštart sezóny aj za zelenými stolmi

RedakciaŠport3.6.2020

Výkonný výbor Slovenského stolnotenisového zväzu už „nalinkoval“ oficiálny kalendár do konca sezóny 2019/2020, ktorá kvôli koronavírusu bola na tri mesiace „prestrihnutá“.

Do cieľa príde extraliga mužov a žien, tiež extraliga dorastencov a dorasteniek, uskutoční sa baráž o postup do najvyššej ženskej súťaže a svoje termíny majú aj mládežnícke republikové šampionáty v jednotlivých kategóriách. Zväz akurát uzavrel, s poradím po 10. kole, I. ligu mužov v skupinách východ a západ, s tým, že aktuálna tabuľka „rozhodla“ aj o postupujúcich a vypadávajúcich kolektívoch.

Čo sa týka prvej ligy mužov, predčasný koniec ma trochu prekvapil, no, tiež mám informácie, že kluby už veľmi nechceli pokračovať. Naše ´béčko´ takto skončilo na 8. mieste,“ uviedol prezident a hlavný tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda.

Ružomberské ženy v extralige, kde im momentálne patrí druhá priečka, čaká ešte (13. júna) posledné dvojkolo základnej časti (v herni ŠKST SCP v Baničnom) s Malackami s Stolnotenisovým centrom Bratislava a potom (27. júna) záverečný turnaj štyroch o majstra v Bratislave. Za povšimnutie tiež stojí, že ženské „béčko“ spod Čebraťa, ako víťaz II. ligy, skupiny východ, odohrá (20. a 27. júna) s MKST Nová Dubnica dva barážové duely o najvyššiu súťaž. „Samozrejme, v centre pozornosti je prvý tím žien, ktorý má medailové ambície. Uvidíme, aká bude naša sila po vynútenej pauze. Čo sa týka ´béčka´, ide o mladé dievčatá, ktoré si vybojovali takúto poctu,“ vravel ďalej Jahoda.

S „kovom“ sa spájajú tiež ambície dorasteniek, tie 21. júna v Topoľčanoch čaká finálový turnaj o majstra. „Domáce dievčatá sú v role favoritiek, no potom je všetko otvorené. Ďalšími našimi súperkami budú Michalovce a Majcichov. Škoda, že sme prišli o dôležitú hráčku Alžbetu Kováčovú, ktorá sa nečakane rozhodla so stolným tenisom skončiť. Chlapci v dlhodobej súťaži skončili piati, čo považujem, vzhľadom na našu skladbu, za veľmi pekný výsledok. V netradičných dátumoch, všetko v mesiaci júl, keď vždy bývalo už prechodné obdobie, sa uskutočnia majstrovstvá Slovenska od najmladšieho žiactva až po dorast,“ uzavrel Jahoda.

Domáce šampionáty otvoria dorastenci a dorastenky 4. a 5. júla v Bratislave. Tu bude mať aj najhorúcejšie želiezko ružomberská „malá loptička“, keďže Natália Divinská tróni na čele aktuálneho slovenského rebríčka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia