Reštart sezóny za zelenými stolmi

Reštart sezóny za zelenými stolmi

RedakciaŠport6.5.2021

Známy je už domáci kalendár podujatí Slovenského stolnotenisového zväzu do polroku 2021. To znamená, že sa končí vyše päťmesačná výluka. Od 21. mája, keď je na programe kvalifikácia majstrovstiev Slovenska dorastencov a dorasteniek, až do 30. júna 2021 sa uskutočnia mládežnícke republikové šampionáty jednotlivcov (od najmladšieho žiactva po doraste) a majstrovstvá Slovenska družstiev mužov a žien.

Extraliga mužov a žien týmto padla, nikto najvyššie súťaže neopustí a nezostúpi dole. Sezóna sa dohrá iba formou turnajov. Sám som zvedavý, koľko klubov sa prihlási, je to na báze dobrovoľnosti. U žien sa zatiaľ čaká dosť nízky záujem. Čo sa týka družstiev, ako prvé sa uskutočnia majstrovstvá SR mužov a to od 28. do 30. mája,“ informoval nás prezident a tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda. Uzávierka prihlášok bola stanovená na 21. mája, pričom možnosť štartovať majú všetci účastníci extraligy (to isté bude platiť aj u žien, ktoré majú v termínovke „zabukované“ dva dni 12. a 13. jún). Tímy budú nasadzované podľa súčtu bodov troch najlepších hráčov na súpiske. Ružomberský klub je rozhodnutý v oboch kategóriách štartovať.

Dejiskom všetkých podujatí bude hala Slovenského stolnotenisového zväzu v Bratislave. Všetci účastníci (hráči, organizátori, doprovod) budú najprv otestovaní na COVID-19.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia