Revúčania zatiaľ šťukou deviatej ligy

Revúčania zatiaľ šťukou deviatej ligy

RedakciaŠport4.10.2022

Prvý Tatran Liptovské Revúce (22 bodov), 2. OŠK Jamník (21), 3. Komjatná (19)… To je čelo deviatej ligy Liptovského futbalového zväzu po 9. kolom.

Áno, dávno sme už takto nestáli. Niečo také si už ani nepamätám,“ pritakal predseda revúckeho futbalu Michal Saniga. Pripomeňme, že vlani Tatran skončil na 5. mieste so ziskom 27 bodov (7 víťazstiev – 6 remíz – 11 prehier). „V lete ani príchod posíl, ktoré sme mali v hľadáčiku a vyzerali na spadnutie, nevyšiel. Napriek tomu sme hore. Myslím si, že kolektív sa zomkol, chalani bojujú jeden za druhého, tiež sme zohratejší. Mužstvo má svojho vodcu 17 – gólového Filipa Mastiša. Ťahajú nás však aj ďalší hráči, napríklad Dávid Debowski, či Roman Mikulec.“

Predvčerom v šlágri kola zverenci hrajúceho trénera Ľubomíra Ďaďa vyhrali nad dovtedy prvým Jamníkom 1:0 a svojho rivala vystriedali na čele tabuľky. „Terén bol mimoriadne ťažký, ale počasie pekné. Prišlo aj veľa divákov, ako za starých dobrých čias. Všetci sme mali radosť z troch bodov, hoci ľudia trochu frflali na našu kondičku. Prvý polčas chlapci mali navrch, v druhom sa hostia snažili o vyrovnanie, no ustáli sme to. Bol to zápas o jednom góle, a ten dal Filip Mastiš,“ vrátil sa k nedeľňajšiemu duelu M. Saniga.

V súťažnom ročníku 2015/2016 Tatran z vtedajšej druhej triedy spadol až do najnižšej regionálnej súťaže. Čiže v nej ťahá už siedmu sezónu v rade. „O postupových ambíciách zatiaľ nehovoríme. Veď ešte v jeseni nás čakajú štyri kolá, z toho dva ťažké zápasy vonku. Uvidíme, ako skončí táto časť sezóny. Podľa toho sa zariadime, prípadne cez zimu posilníme,“ vravel ďalej revúcky funkcionár. „Veľkým konkurentom je nielen Jamník, no takisto Komjatná. Tú mnohí pasujú za najväčšieho favorita. Navyše aj jej ľudia sami pred štartom sezóna vyhlasovali, že idú za postupom,“ dodal Michal Saniga.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia