Rímsko-katolícky dekan medzi ružomberskými futbalistami

Rímsko-katolícky dekan medzi ružomberskými futbalistami

RedakciaŠport23.7.2021

Prichádzam medzi vás na pozvanie pánov Milana Fiľa a Milana Bezáka, aby som vám vyprosil požehnanie a ochranu. Potrebujeme vyprosovať, ale aj za všetko ďakovať. Som tu preto, aby sme posvätili tieto priestory a zároveň aj prosili,“ takto sa dnes v šatni A mužstva MFK Ružomberok k hráčom a trénerom prihovoril ružomberský rímsko-katolícky dekan Dušan Škrabek.

Kňaz, ktorý pochádza z oravskej obce Hladovka, okrem kabíny prišiel so svojim posolstvom aj na zelený trávnik a potom navštívil útulnú kaplnku v útrobách východnej tribúny futbalového stánku pod Čebraťom. Tu ho po krátkej pobožnosti najprv oslovil stredopoliar Ruže Dalibor Takáč, ktorý si prišiel vypýtať individuálne požehnanie. Nasledovalo ho aj pár ďalších chalanov. „Som kresťan katolík, ktorý úprimne verí v Boha. Chodím do kostola a viera ma celkove v živote posúva,“ vyznal sa 23 – ročný Takáč, ktorý pod Čebrať prestúpil v polovici sezóny 2016/2017.

Na cirkevnom akte nechýbali ani tréneri fortunaligistu. „Je to veľmi pekné a cenné posolstvo. Ja som veriaci i väčšina chalanov. O to je tento zážitok emotívnejší. V našich priestoroch máme tiež boží stánok,“ podotkol nový hlavný kouč reprezentanta dolného Liptova Peter Struhár.

Písal sa 26. september 2018, keď kaplnku ružomberskom štadióne oficiálne požehnali vrcholní predstavitelia katolíckej cirkvi – arcibiskup metropolita Košickej arcidiecézy Bernard Bober a už nebohý spišský biskup Štefan Sečka. Prítomný bol tiež košický pomocný biskup Marek Forgáč, už vtedy prvý muž ružomberského dekanátu Dušan Škrabek i ďalší kňazi.

Priznám sa, je to v mojom živote prvý raz, čo môžem požehnať športový stánok a futbalistov,“ povedal pre náš portál D. Škrabek. „Šport vnímam veľmi pozitívne, je to aktivita, ktorá človeka obohacuje. Dáva mu priestor, aby svoj voľný čas využil na zrelaxovanie tela, no i ducha. Za mladi som takisto žil športovými aktivitami. Hrávali sme futbal na veľkom ihrisku i pouličný. V zime zase hokej, keďže v dedine nebolo klzisko, len s loptičkou bez korčúľ. Venoval som sa i plávaniu, či bicyklu,“ prezradil nám čo to o sebe Dušan Škrabek, boží pútnik na tomto svete.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia