Rodinný plážový event na Klačne

Rodinný plážový event na Klačne

Ján SvrčekŠport10.9.2023

Beachvolleyballový club Ružomberok včera zorganizoval svoj druhý Beach family Day počas tohto leta.

Na pieskových dvorcoch Fitness centra California sa uskutočnili turnaje v troch kategóriách – rodičia s deťmi do 12 rokov, rodičia s deťmi nad 12 rokov a mládežnícke dvojice. „Hralo sa systémom každý s každým. Myslím si, že všetci, čo prišli si schuti zašportovali. Celá akcia sa niesla v rodinnej atmosfére. Až na jednu – dve výnimky, pod vysokou sieťou sme videli členov domáceho klubu. Maximálne nám žičilo aj počasie,“ uviedla včera hlavná šéfka spontánnej akcie Dagmar Petruf-Huťková.

Do Klačno zavítal aj slovenský reprezentant v šestkovom volejbale Filip Makónyi. „Mám voľno, tak som sa prišiel pozrieť do areálu, kde som v štrnástich rokoch začínala s ´beachom´. Tento rok som v plážovom volejbale absolvoval len jeden turnaj, a to série M SR do 20 rokov, práve v Ružomberku s Róbertom Pijáčekom z Popradu. Skončili sme vtedy druhí. Viac štartov mi nedovolili reprezentačné povinnosti v hale. Najprv som bol s národným tímom do 20 rokov, potom s ´dvadsaťdvojkou“ a na konci išlo o trojtýždňový kemp s mužským ´nároďákom“. Rád sa ale vždy sem vraciam,“ dal sa počuť člen VK One Ružomberok, ktorý „dospelácku“ extraligu hráva za COP Trenčín.

Richarda Petrufa majstra Slovenska v beachu do 18 rokov (s Jonášom Janovcom), brata známejšieho plážistu Adriána Petrufa sme videli aj v plnom nasadení pod vysokou sieťou, ale do konečného poradia neprehovoril lebo si zahral len mimo súťaž s kamarátom Ľubomírom Ďaďom. „Mamina bola zaneprázdnená organizátorskými prácami. S otcom sme sa na vytvorení dvojičky nedohodli, myslel som si, že on to nedá. A potom už bolo neskoro, keď sme zistili, že by naša spolupráca fungovala,“ objasňoval Rišo dôvody, prečo nevytvoril rodinný pár a dodal: „Ale nevadí, zahral som si z pasie. To bolo hlavné."

Celkove veľmi príjemná nálada vládla pod vysokou sieťou na Klačne. Bola to predovšetkým vydarená zábava.

Výsledky

Rodič a dieťa do 12 rokov: 1. Pálešovci, 2. Lacinovci, 3. Jankovičovci, rodič a dieťa nad 12 rokov: 1. Pálešovci, Lacinovci, Bukoví, mládežnícke dvojice: 1. Ondrej Škvarek/Peter Chmelnický, 2. Alex Páleš/ Marcus Páleš, 3. Dorota Jankovičová/Alica Imrichová.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia