Rozbeh ružomberskej ligy v maratónkach

Rozbeh ružomberskej ligy v maratónkach

Ján SvrčekŠport15.6.2023

Členovia Občianskeho združenia Cyklisti Černová na túto sobotu (17. júna) chystajú 5. ročník Behu ku krížu. Mladé podujatie sa vlani vrátilo po dvoch covidových výlukách.

Dátum je nový, o mesiac posunutý skôr než bol lanský, no formát zostáva nezmenený. Centrom bežeckého diania v ružomberskej mestskej časti bude futbalové ihrisko TJ Máj. Úvodný štart je naplánovaný na 10. hod. pre „decká“ do troch rokov. Postupne k slovu prídu aktéri v dvadsiatich siedmich vekových kategóriách. Na hlavnú 4,2 km trať, na Pliešku, ktorá leží v nadmorskej výške 1067 m, sa bežci vydajú o 11. hod. Spoločne vyštartujú dorastenci, dorastenky, juniori, juniorky, päť kategórii mužov a štyri žien.

Vlani organizátori narátali 137 štartujúcich. Na hlavný kopec, s výživným stúpaním 622 m, sa vydalo 55 bežcov. Z nich najrýchlejší bol Mikulášan Randy Hric za 30:15,13 min.

Beh ku Krížu je otváracím podnikom Ružomberskej bežeckej ligy 2023, ktorá začne písať šiestu kapitolu a pozostáva zo šiestich pretekov. Ďalšie kolá: 27. augusta Belanská pätnásta – Biely Potok, 8. septembra Večerný beh – Ružomberok, 1. októbra Beh okolo Sidorova, 8. októbra Beh na Málinné – Hrabovo, 26. decembra Liptovský Štefanský beh – Ružomberok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia