Rozbehla sa Prázdninová atletika

Rozbehla sa Prázdninová atletika

RedakciaŠport12.7.2022

Keď sme dnes zavítali do športového areálu Základnej školy Zarevúca, spolu so šéfom projektu Ľuboslavom Palgutom, pohybovú pol druha hodinovku chásku, ktorá sa tu zišla, kočírovali aj dekan Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku a niekdajší špičkový pretekár v skoku o žrdi Peter Krška, jeho vlastné detvátky, aktívni atléti Peter a Lucia a bývalá basketbalová reprezentantka a v súčasnosti telocvikárka Dagmar Petruf-Huťková.

Každý tréning sa snažíme s deckami absolvovať pútavou formou. Ide o rôzne naháňačky, hrali sme sa napríklad na Mrázika, či Ovce a vlka. Chlapci a dievčatá sa naháňali, zároveň súťažili a ani si nevšimli, že celý čas boli v pohybe a končili spotené a unavené. Postupne pričuchneme aj hodom kriketovou loptičkou, či granátom, skoku do diaľky i z miesta. Nevylučujem ani sprobovanie skoku do výšky. Snažíme sa, aby spoločne strávený čas bol pre našich malých klientov atraktívny,“ vysvetľoval Ľ. Palguta.

Prázdninovej atletike na zarevúckom tartane patria dopoludnia v utorok a vo štvrtok, so začiatkami o 9:00 hod. Letnú akciu zastrešuje Športový klub bežeckého lyžovania a biatlonu Ružomberok spolu s Pedagogickou fakultou KU, za sponzorskej pomoci akciovej spoločnosti Mondi SCP a Občianskeho združenia Ružomberčan. Projekt, ktorý potrvá do 18. augusta, je stále otvorený takisto pre nových záujemcov, pre deti od 6 do 12 rokov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia