Rozbieha sa aj dorastenecká kožená

Rozbieha sa aj dorastenecká "kožená"

RedakciaŠport30.7.2020

Tento víkend sa rozbiehajú „dospelácke“ futbalové súťaže, od II. ligy až po regióny. Takisto štartuje šiesta, siedma a ôsma liga Liptovského futbalového zväzu.

Sezónu 2020/2021 spustia aj dorastenecké prvé ligy. Ružomberská „devätnástka“ v sobotu sa predstaví v Podbrezovej a mladší dorastenci MFK, teda „sedemnástka“ a šestnástka“ si ten istý deň s rovnakým súperom zmeria sily v Bešeňovej. Najvyššia súťaže v žiackych kategóriách odštartujú o niečo neskôr, a to 22. augusta.

U starších dorastencoch ako hlavný tréner pokračuje Vladimír Veselý a keďže Marek Herčut prešiel k ´štrnástke´ jeho novým asistentom sa stal Jozef Kapláň, ktorý je zároveň kondičným koučom pri mládeži. V kategórii mladšieho dorastu nedošlo k žiadnym zmenám, pri družstve U 17 zostali Peter Penov s Jozefom Kmeťom a pri U 16 Miroslav Latiak a Peter Kiša. V staršom žiactve U 15 má naďalej na starosti ako hlavný Ivan Hvoľka a ja mu budem robiť asistenta, ´štrnástku´ prevzal už spomínaný Marek Herčut s asistentom Petrom Kudličkom, v ´trinástke´ sú Tadeáš Lacko a Tomáš Pažítka a pri ´dvanástke´ Samuel Lacko a Peter Hoferica,“ podal informáciu pre náš portál športový riaditeľ mládeže MFK Ružomberok Peter Tomko.

Starší dorastenci domáce „majstráky“ budú hrávať v Likavke, mladší v Bešeňovej, „pätnástka“ a „štrnástka“ v Černovej a „trinástka“ s dvanástkou“ v Lúčkach. Od októbra všetky tímy by mali prejsť na ružomberskú „umelku“.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia