Rozbiehajú sa nižšie súťaže koženej

Rozbiehajú sa nižšie súťaže "koženej"

RedakciaŠport24.3.2023

Tento víkend, po takmer päťmesačnej prestávke, sa o slovo hlásia aj regionálne futbalové súťaže dospelých – štvrtá, piata, šiesta, siedma a ôsma liga. Deviata liga Liptovského futbalového zväzu otvorí jarný program 16. apríla.

V IV. lige, teda v majstrovstvách regiónu, je hneď v nedeľu (26. marca) na programe (o 15. hod.) okresné derby medzi dvanástou Liptovskou Štiavnicou (12 bodov) a šiestou Bešeňovou (23). Kým v Liptovskej Štiavnici káder zostal viac – menej v jesennej podobe, do mužstva pri termálnych prameňoch sa po polročnej anabáze v treťoligovom Martine, vrátil najlepší kanonier „starej“ štvrtej ligy, skupiny Sever Mário Almaský a čisto novou posilou je ďalší bývalý prvoligový futbalista Peter Maslo, ktorý svoje najlepšie hráčske roky strávil v ružomberskom klube.

V VI. lige, v skupine B, má Dolný Liptov troch svojich zástupcov – Švošov (31) ktorý po jesennej časti vedie 14 – členný pelotón so štvorbodovým náskokom pred Vavrečkou (27), tretiu Liptovskú Teplú a desiatu Likavku (15). Hneď na úvod (v nedeľu) v šlágri kola Švošov (o 15. hod.) privíta Vavrečku. Pod hradom Likava po prvej „polke“ súťažného ročníka došlo k zmene na trénerskom poste, keď Ivana Dittrycha, ktorý sa v OŠK rozhodol svoju misiu skončiť, vystriedali dvaja bývalí hráči Michal Huba a Miroslav Hlinka.

V najvyššej liptovskej súťaži je pred odvetnou časťou najlepšie trojica mužstiev na špici – Palúdzka (29 bodov), Ludrová (27) a Ľubeľa (27). Liskovej patrí piata priečka (21), Liptovským Sliačom ôsma (17), Liptovskej Lúžnej deviata (15), Černovej jedenásta (14) a Hrboltovej trinásta (11). Futbalistov TJ Máj Černová po Viliamovi Hyravom prevzal Ivan Dittrych. Ten má v tíme aj zaujímavú posilu Martina Hubu, naposledy hráča Petržalky a predtým ružomberskej „devätnástky“. V nedeľu (o 10:30 hod.) je na programe mestské derby Hrboltová - Černová.

V ôsmej lige sú je na čele Tatran Hybe (37 bodov), pred Lúčkami (31). Oba tímy si v jeseni udržali nulu v kolónke prehier. Hubová sa nachádza na piatej pozícii (21) a Štiavnička na trinástej (8).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia