Rozčarovaný D. Kružliak na starej futbalovej adrese

Rozčarovaný D. Kružliak na starej futbalovej adrese

RedakciaŠport5.3.2022

Po včerajšom fortunaligovom dueli MFK Ružomberok – DAC Dunajská Streda (4:1), dlho nikto z kabíny hostí nevyšiel. Majú poradu, akurát takáto informácia sa dostala von. „To zostane v šatni, čo sme si povedali,“ reagoval na položenú otázku v mixóne kapitán mužstva zo Žitného ostrova Dominik Kružliak. „Ťažko sa mi k samotnému zápasu vyjadruje, z našej strany bol zlý. Sme nespokojní, sklamaní, lenže nič iné nám nezostáva, len ísť ďalej,“ hodnotil stretnutie obranca, ktorý do vážneho futbalu vhupol práve pod Čebraťom a v lete 2019 prestúpil do Dunajskej Stredy.

DAC je v aktuálnej sezóne jediným tímom, ktorý v centre dolného Liptova naplno zabodoval, a to v 8. kole základnej časti, keď v septembri vyhral 2:1. „Do Ružomberka sme prišli so smelou ambíciou, chceli sme inak hrať, než to vypálilo. Vypracovali sme si málo šancí, ťažko sme sa vpredu presadzovali, Ružomberok dobre bránil v bloku. A neklapalo nám to ani vzadu, veď sme dostali štyri góly,“ vravel ďalej mikulášsky rodák.

Kružliak priznal, že zápasy s Ružomberkom sú pre neho stále špecifické. „Áno, je to trochu iné, veď tu som roky hrával. Žiaľ tento zápas nám absolútne nevyšiel. Ani tímovo, ani jednotlivcom. Dostali sme góly po individuálnych chybách. Máme čo zlepšovať. Domáci vyhrali zaslúžene.“

Cudzincami vyšperkovaný DAC či už pred sezónou, alebo pred jarou, nezakrýval len vysoké ambície. Ešte počas jesennej časti vymenil maďarského kouča Antala Németha za portugalského trénera Joaoa Janeira. Na tretí Ružomberok má momentálne osembodové manko. „V hre je ešte veľa bodov. V prvom rade sa však potrebujeme celkove pozbierať a ísť od zápasu k zápasu. Verím, že prídu aj body,“ dodal očividne smutný Dominik Kružliak.

Pri všetkej úcte k Struhárovej družine, ktorá dôležitý duel skvele zvládla, jedným dychom možno povedať, že DAC, aj vzhľadom na svoj káder, pod Čebraťom vybuchol.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia