Rozlúčka s kalendárnym rokom v Dunajskej Strede

Rozlúčka s kalendárnym rokom v Dunajskej Strede

RedakciaŠport16.12.2021

Zajtra (17. decembra) v poslednom jesennom kole futbalisti MFK Ružomberok sa predstavia v Dunajskej Strede. V stretnutí, ktoré má výkop o 17. hod., pôjde o súboj štvrtého a tretieho tímu tabuľky, keď medzi mužstvami je trojbodový rozdiel.

Z mužstva súpera by som zvlášť nevypichoval žiadnych jednotlivcov, Dunajskú Stredu vnímam predovšetkým ako konsolidovaný tím, jeho hráči pracujú na ihrisku veľmi dobre a kolektívn,“ rozhovoril sa Peter Tomko, asistent trénera Ruže Petra Struhára, ktorý na Žitnom ostrove bude mužstvo koučovať, keďže šéfa realizačného tímu „poslal“ covid do domácej karantény.

Máme svoj plán, ktorého sa chceme držať aj zajtra a urobiť všetko pre úspech,“ pokračoval Tomko. „Z našich zámeroch sme neustúpili ani v stretnutí proti Zlatým Moravciam, ale občas sa vyskytne aj taký zápas. Ten nám nevyšiel ani výsledkovo, ani herne, predovšetkým v prvom polčase. Preto viaceré veci sa musia zmeniť. Stretnutie sme si rozanalyzovali a prebrali s chlapcami. V Dunajskej Strede sa treba vrátiť k tomu, čo nás zdobilo predtým. Mám na mysli aj prístup a nasadenie.“

Ružomberok a DAC majú rovnakú bilanciu z posledných štyroch kôl – 3 víťazstvá a 1 remízu. „Dunajskú Stredu považujem za jedno z najlepších mužstiev v našej lige. Momentálne je v dobrej forme, štyri kolá už neinkasovala. Dúfam, že my jej sériu prestrihneme,“ vravel ružomberský brankár Ivan Krajčírik, ktorý uplynulú sobotu s ViOn – m nebol dáko v permanencii, ale na Žitnom ostrove to asi bude iné. „Určite očakávam viac roboty. Zlaté Moravce vyslali jedinú strelu, medzi žrďami som len stál a musel byť v strehu. Celkove to však bol zápas, ktorý nebol optimálny, pričom mužstvu nesadol ani zmenený systém. DAC má viacerých kvalitných a nebezpečných hráčov smerom dopredu. Spomenul by som aspoň stredopoliarov Baliča, Schäffera a útočníka Hahna,“ pripojil gólman slovenskej reprezentačnej „dvadsaťjednotky“. Na otázku, ako si predstavuje rozlúčku so starým rokom, Krajčírik odvetil: „Bral by som aj bod a víťazstvo, to by bolo super.“

V prvej tohtosezónnej konfrontácii pod Čebraťom MFK podľahol DAC – u 1:2. Liptákom budú chýbať Brenkus, Zsigmund, J. Maslo a Kostadinov.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 15 výhier, 17 remíz, 10 prehier, skóre 47:42.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia