Rozlúčka s pelotónom Okolo Slovenska

Rozlúčka s pelotónom Okolo Slovenska

RedakciaŠport20.9.2019

Kým vo štvrtok podvečer do cieľa 2. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska prichádzali jazdci uzimení, tak na druhý deň ich z Námestia A. Hlinku v Ružomberku do Hlohovca, kde bol cieľ tretej etapy, vyprevádzali príjemné slnečné papršleky.

Najprv opäť k slovu prišiel sprievodný program, potom „podpisovačka“ cyklistov na malom pódiu i prítomným zberateľom autogramov. Spolu 135 „bikerov“ od mikrofónu na 200,6 km štreku s tromi rýchlostnými a s rovnakým počtom horských prémií vyprevadil ružomberský primátor Igor Čombor, ktorý presne o 12:30 hod. dal žltou zástavkou pokyn k slávnostnému štartu. Ten ostrý potom nasledoval v Hubovej. Opäť pred mestský úrad prišli aj početní a žičliví diváci, aby sa rozlúčili s majstrami galusiek.

V Hlohovci triumfoval Francúz Arnaud Démare, ktorý v Ružomberku špurtoval ako tretí. Jazdec tímu Groupama-FDJ bol najsilnejší v záverečnom „stupáku“ na Hlohovecký zámok a za sebou nechal dvojicu z družstva UAE Team Emirates - druhého Bielorusa Alexandra Riabušenka a tretieho Nóra Alexandra Kristoffa. Žltý dres pre lídra podujatia si udržal Belgičan Yves Lampaert z Deceunincku-QuickStep. Slovákovi Erikovi Baškovi v priebežnom poradí patrí jedenásta priečka.

V sobotu (21. septembra) je na programe posledná štvrtá etapa 63. ročníka Okolo Slovenska so štartom v Hlohovci a cieľom v Senici. Cyklistov čaká 142,1 km s piatimi vrchárskymi a troma rýchlostnými prémiami.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia