Rozlúčka s pohárovou Európou bude v Grécku

Rozlúčka s pohárovou "Európou" bude v Grécku

Ján SvrčekŠport28.11.2023

Zajtra (29. novembra) čaká ružomberské basketbalistky posledný zápas v F skupine Európskeho pohára FIBA. Slovenský pohárový zástupca sa predstaví na palubovke gréckeho tímu Olympiacos Pireus, ktorý má na svojom konte dve víťazstvá a tri prehry. Vo svojej hale Ruža podľahla tomuto súperovi o trinásť bodov – 46:59 a pred týždňom prehrala vonku s tureckým Melikgazi Kayseri 58:83.

Chceme hrať lepšie ako v Turecku. Dlhšie v zápase vydržať, kvalitnejšie brániť atď. Akýmsi plánom je nadviazať na nedeľňajší výkon v extralige proti Slávii Banská Bystrica. Aj keď, samozrejme, každý zápas i súper je iný. Vo FIBA Cupe čelíme oveľa väčšej kvalite. Do Grécka sme však cestovali dobre naladení po víťazstve nad Sláviou. S pohárovým zápasom chceme tak naložiť, ako s predchádzajúcimi, aby pre nás mal zmysel a zase dievčatá posunul a bojovať až do konca,“ uviedol kouč ružomberských žien Juraj Suja.

Určite Suja bude pri taktickej porade vychádzať aj z prvého merania síl. „Doma sme proti Olympiacosu podali až heroický výkon. Aj vzhľadom na to, že sme hrali bez Buknovej a Urbanovej, že sa nám vyfaulovala Jackovecová a Andělová, po predchádzajúcich zdravotných problémoch, osem minút pred koncom skolabovala. Zajtra ale musíme byť disciplinovanejší, vrátane skúsenej Jackovecovej. Doma sme síce dali pomerne málo bodov, avšak dievčatá dreli, pričom nevypustili nič, ani minútu,“ doložil šéf ružomberského realizačného tímu.

Olympiacos v predchádzajúcom kole prehral v lotyšskej Rige, ktorá je na čele skupiny s plným bodovým nástrelom, len o štyri body – 55:59.

Ružomberské hráčky včerajší deň mali vyhradený na regeneráciu, v noci sa presunuli do poľského Krakova, odkiaľ ráno leteli do Grécka.

Foto: autor, fiba

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia