Rozprávkový vstup do jarnej časti

Rozprávkový vstup do jarnej časti

RedakciaŠport16.2.2019

V stretnutí 19. kola Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok zdolali ViOn Zlaté Moravce-Vráble rozdielom triedy 4:0.

Domáca enormná vôľa po víťazstve slávila zaslúžený úspech. Štyri „kúsky“ v sieti ViOn –u dodali zápasu, ktorého scenár od prvej do poslednej minúty písal ružomberský tím, aj dôležitú gólovú šťavu. Hostitelia boli kompaktní v defenzíve a nebezpeční smerom dopredu. Zlaté Moravce ukázali pramálo futbalovej kvality a za deväťdesiat minút si vyloženú príležitosť nevypracovali.

V 16. min. na polovici ihriska prišiel o loptu Karlík, Kostadinov s ňom prebehol až k šestnástke hostí a pravačkou presne trafil ľavý dolný kút svätyne hostí. Len mimochodom tento 22 – ročný Macedónec skóroval aj v jeseni v prvom vzájomnom dueli na pôde súpera (1:1). „Áno, darí sa mi proti Zlatým Moravciam,“ pritakal Tihomir Kostadinov, ktorý nastúpil na pravom kraji zálohy, kde predtým dva a pol roka ofenzívne operoval Erik Daniel. „V macedónskej reprezentácii do 21 rokov som práve na tomto poste hrával. V dnešnom zápase bolo pre nás najdôležitejšie víťazstvo, za ním sme od začiatku išli. Na konečný výsledok je veľmi pekný pohľad,“ doplnil autor otváracieho nástrelu. Od tohto momentu Ruža každou minútou získavala pevnejšiu pôdu pod nohami. Keď v 36. min. Qose zvýšil na 2:0, najprv rozozvučal brvno, no pri dorážke sa už nemýlil. V tej chvíli už Holoubkov tím bol úplne v sedle.

V 59. min. Mustedanagič si po autovom vhadzovaní vymenil loptu s Kochanom a technickou parádou zatĺkol tretí klinec do rakvy hostí. O posledný sa postaral v 85. min. Tandir, ktorý ôsmy raz v tejto sezóne trafil do čierneho po zblokovanej strele Kmeťa.

MFK Ružomberok – ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:0 (2:0)

Góly: 16. Kostadinov, 36. Qose, 59. Mustedanagič, 85. Tandir Žlté karty: Mustedanagič, D. Kružliak, Kochan – Čögley, Brašeň. Rozhodoval: Kružliak – 1087 divákov.

MFK: Macík - Čurma, J. Maslo, D. Kružliak, Urdinov – Qose, Kochan (80. Brenkus) – Kostadinov, Mustedanagič (80. Takáč), Gál-Andrezly (70. Kmeť) – Tandir.

David Holoubek, tréner Ružomberka: „Mali sme tlak, šance a som veľmi rád, že mužstvo predovšetkým výsledkovo zápas zvládlo, no v našej hre bolo aj dosť chýb. Teší ma, že sme strelili štyri góly, že sme vyhrali na nulu. Mal som strach z pravej strany, ale Kostadinov svoju úlohu dobre zvládol, podobne aj Matúš Kmeť. Určite však celkove vieme zahrať aj podstatne lepšie. V najbližších zápasoch musia hráči ešte pridať, aby sme mohli atakovať tie priečky, ktoré chceme.“

Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: „Boli sme pripravení na to, že Ružomberok vstúpi do zápasu s tlakom a bude sa snažiť čím skôr rozhodnúť. Paradoxne, keď sme z najväčšieho tlaku vyšli a pomaly sme sa dostávali do hry, tak sme našou chybou postavili súpera na nohy. Z protiútoku dal gól a odvtedy dominoval a zaslúžene vyhral. Pripravovali sme sa na to, že Ružomberok má veľmi dobré protiútoky, že nemôžeme strácať lopty v strede poľa. V tej 16. min. sa nám to celé zrútilo, naše sebavedomie išlo dole.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia