Roztočili sa súťažné horáky

Roztočili sa súťažné "horáky"

RedakciaŠport30.6.2020

V nedeľu sa (konečne) dočkali ostrého štartu domácej sezóny aj horskí cyklisti, keď v Žarnovici sa išlo 1. kolo Slovenského pohára MTB cross country.

V elitnej kategórii triumfoval Martin Haring (Dukla Banská Bystrica) časom 1:13:03 hod, pred Matejom Ulíkom z Liptovskej Osady (1:15:44) a Čechom Tomášom Paprstkom (1:18:18).

Bolo to mimoriadne ťažké, ortuť teplomera sa vyšplhala na 33 stupňov. Trať bola technicky i profilovo zaujímavá, myslím si, že išlo vydarený oneskorený štart sezóny,“ hodnotil Ulík, ktorý háji farby českého Expres CZ-Tufo Team – u Kolín.

Pri vstupe do roka 2020 Ulík svojho najväčšieho „soka“ Haringa na dvoch prestížnych podujatiach (ešte pred koronakrízou) v Turecku nechal za svojim chrbátom. Teraz však na kolegu z reprezentácie nestačil. „Musím priznať, Martin bol na tejto trati o triedu lepší. Bol to proste jeho okruh, najprv jeden prudký dlhý kopec a následne veľký zjazd. Dve kolá som s ním jazdil, no potom mi odskočil a ďalej svoj náskok zvyšoval,“ doplnil 23 – ročný Ulík.

Medzi kadetmi na veľmi peknom 3. mieste prešiel cieľom talentovaný Ján Vierik z OŠK Tatran Liptovská Osada. U masters „C“ (nad 50 rokov) skončil tretí Milan Jánošík a štvrtý Miroslav Hulej (obaja Klub nadšencov amatérskej cyklistiky Ružomberok). „Bolo to také zvláštne postaviť sa na štart prvých pretekov v tomto roku. Asi nikto nevedel, na čom je, veď sezóna sa pravidelne začínala už na jar. Všetko bolo super, perfektná trať i rekordný počet účastníkov. Samozrejme, veľmi som sa tešil na prvé súťažné kilometre,“ rozprával M. Jánošík. „V tejto kategórii som už najstarší, mal som obavy, či neskončím posledný a nezavesím bicykel na klinec. Zatiaľ to však nehrozí. So svojim výkonom i umiestnením môžem byť spokojný, no najviac ma potešilo, že sme sa zase, po strašne dlhom čase, stretli starí kamaráti,“ pripojil M. Jánošík (roč. nar. 1961). Len mimochodom víťaz Čech Ivo Kovařík a druhý Ľuboš Mečiar z Prievidze sú o šesť rokov mladší.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia