Rusov sa viac - menej alibisticky k dotyku lopty priznal

Rusov sa viac - menej alibisticky k dotyku lopty priznal

RedakciaŠport8.11.2020

V 63. min. ružomberskí futbalisti za bezgólového stavu v súboji s Trnavou zahrávali rohový kop. Kostadinov položil Mrvovi loptu na hlavu a po zákroku brankára Rusova skončila tesne vedľa pravej žrde „svätyne“ Spartaka. Domáci hráči čakali, že reprezentant Severného Macedónska si štandardku zopakuje, lenže hlavný arbiter Ivan Kružliak ukázal na „päťku“, teda podaroval loptu hosťom. A tí po následnom výkope od brány gólom Yusufa rozhodli o svojom víťazstve 1:0.

Dobrivoj Rusov sa po zápase pri konkrétnej otázke, či loptu zasiahol krútil, až sa sám zamotal. „Možno nejaký škrt o loptu tam bol, ale nezmenil jej smer. Možno som niečo aj cítil, možno nie. Nebolo to však nič svetoborné, že by som chytil nejakú šancu.“ Aj tieto slová zazneli z úst 27 – ročného kapitána Trnavy. Ešte niečo Rusov pridal a človek mal dojem, akoby chcel povedať, že v súčasnom mužskom futbale sa už priznanie nenosí.

Samozrejme zástupcovia masmédií boli zvedaví aj na „oči“ trénerov oboch mužstiev. Trnavský kouč Norbert Hrnčár zlomový moment absolútne nechcel komentovať a reagoval aj trochu nahnevane: „Nebudem riešiť situáciu, ktorá nastala, to nie je v mojej kompetencii. Bavme sa radšej o futbale, o tom, že Ružomberok takisto perfektne bojoval a drel na ťažkom teréne a že my sme mali vynikajúce akcie a nie o tom, či nejaká situácia bola sporná. Takých sa v zápasoch vyskytne. Ja by som vôbec do toho nevstupoval.“

Na domácom kormidelníkovi bolo jasne vidno, že omyl strážcov futbalových noriem ho poriadne mrzí. „Bola to veľká chyba rozhodcov, ktorá ovplyvnila celé stretnutie. Niečo také by sa nemalo stávať. Nebolo to urobené naschvál, zrejme rozhodcovia to nevideli, lenže mali to vidieť. Je to nepríjemné,“ vyslovil svoj názor Ján Haspra.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia