Ruža bude mať pod košom dve hráčky spoza  veľkej mláky

Ruža bude mať pod košom dve hráčky spoza " veľkej mláky"

RedakciaŠport31.7.2021

K dvom doterajším novým legionárkam, ktoré predstavil MBK Ružomberok tento týždeň, teda k chorvátskej pivotke Patricii Burovej a americkej rozohrávačke Adriene Motleyovej, pribudla ešte jedna zahraničná akvizícia. Úradujúci ženský basketbalový majster sa dohodol na spolupráci aj s druhou posilou z USA s Marte Greysovou.

„Hráčka má za sebou významnú basketbalovú Univerzitu De Paul. Profesionálny angažmán zatiaľ skúsila v Austrálii. Aj s 24 – ročnou, 188 cm vysokou pivotkou spájame nemalé očakávania. Mala by byť dostatočne basketbalovo vybavená,“ uviedol výkonný riaditeľ ružomberského klubu Radoslav Popelka.

Takisto hlavný kouč ružomberských žien Juraj Suja verí, že išlo o správnu voľbu. „Je to taký všadebol. Atletický a dynamický typ basketbalistky. Greysová dokáže behať, trafiť aj z vonku, byť agresívna v podkošovom priestore i úspešná na doskoku. Črtá sa nám ako komplexná posila,“ vravel na adresu Američanky Suja. „Hráčka zatiaľ nesprobovala európsku klubovú pohárovú súťaže, no my jej ponúkame šancu ukázať sa, že má na to. Pri všetkých príchodoch sme sa sa snažili o optimálne riešenia podľa ekonomických možností klubu.“

Ružomberské družstvo do prípravného koláča zahryzne 4. augusta, pričom Greysová, ako jediná, z objektívnych dôvodov bude meškať a k „babám“ sa pridá o tri dni neskôr.

Nateraz je ružomberský káder uzavretý, MBK však intenzívne pracuje na poslednom novom mene. „Jedno okienko na hráčskej súpiske je otvorené,“ prezradil Popelka. „Hľadáme ešte tretiu hráčku pod kôš,“ konkretizoval Suja.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia