Ruža chce zbíjať na Záhorí

Ruža chce zbíjať na Záhorí

RedakciaŠport16.8.2019

V sobotu (17. augusta) ružomberskí futbalisti zavítajú do Senice, na ihrisko mužstva, ktoré po štyroch kolách Fortuna ligy drží v rukách Čierneho Petra. Stretnutie sa začína o 19:00 hod.

Kým v úvodných dvoch kolách vlani bronzový Ružomberok získal štyri body, tak v ďalších dvoch stretnutiach, navyše v domácom prostredí, vyšiel naprázdno – s Pohroním Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa (0:1) a so Žilinou (2:3).

Už je doslova nutnosť naplno zabodovať. Celá kabína si strašne želá víťazstvo. Potrebujeme vybŕdnuť zo súčasnej situácie. O nejakom hernom kŕči nemožno hovoriť, skôr o psychickom. Ten zasiahol naše rady. S prácou, ktorú chlapci odvádzajú v zápasoch a na tréningoch, som maximálne spokojný, ale súrne potrebujeme uspieť. Prípadne ani remíza nemusí byť zlá, výsledkovo sa však treba chytiť. Zatiaľ chýbajú góly a o nich je futbal. Akosi nám nechcú padať,“ vravel pred zápasom na Záhorí kouč ružomberského mužstva Ján Haspra.

Seničania sezónu otvorili víťazstvom nad Trenčínom 3:1, no potom si do tabuľky pripísali tri prehry – v Myjave so Sereďou 1:2, doma so Slovanom i v Michalovciach zhodne 0:3. „Je to mužstvo zložené z hráčov viacerých národností a dosť ťažko čitateľné. Senica má aj šikovné individuality, ale tímovo nepôsobí na mňa zohrato,“ podotkol na adresu najbližšieho súpera, ktorý v lete prešiel značnou personálnou prestavbou, Haspra.

Výraznejšie zmeny v zostave v porovnaní s posledným stretnutím proti Žiline v tíme MFK nemožno predpokladať. „Nie sú dôvody na väčšie pohyby. Pretože herne to z našej strany nie je zlé. Navyše chalani, aj keď im niečo nevyjde, potrebujú cítiť trénerovu dôveru. Nie som človek, ktorý po nejakom slabšom výkone vynechá hráčov zo zostavy. Nastúpime len s nejakými malými zmenami,“ dodal ružomberský kormidelník.

Naďalej budú stáť dlhodobí maródi Macík a Kochan a tiež zranený Ďungel. Naopak po jednozápasovom treste je opäť k dispozícii obranca Mojžiš.

V predchádzajúcom súťažnom ročníku Ružomberok doma vyhral nad Senicou 4:0 a vonku remizoval 1:1.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 11 výhier, 5 remíz, 12 prehier, skóre 39:35.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia