Ruža deklasovala Šamorín o 37 bodov

Ruža deklasovala Šamorín o 37 bodov

RedakciaŠport19.1.2019

V úvodnom kole nadstavbovej skupiny o 1. - 4. miesto basketbalistky MBK Ružomberok zdolali Šamorín 86:49.

Domáci kormidelník Juraj Suja, ktorému chýbala Markovičová (aktuálne chorá), poslal na plac klasickú a osvedčenú základnú päťku – Jefferyová, Ellenbergová, Mištinová, Jackovecová a Šikšniuté. Tá do prestávky (46:27) výrazne potiahla ružomberský tím, no po zmene strán už väčší priestor dostala lavička. Na záverečnú štvrtku MBK (za stavu 66:36) vyrukoval s čisto slovenskou skladbou, aj bez Mištinovej, čiže s druhým sledom.

Šamorín na začiatku 3. min. po trojke Sujovej viedol 7:4, ale rýchlo musel na svoj minináskok zabudnúť. MBK siedmimi bodmi v rade preklopil skóre na 11:7. Potom síce Vyňuchalová hostky (z ich pohľadu) priblížila na 9:11, ale ďalej už jednoznačne trónil favorit.

Po otváracej štvrtke Ružomberok viedol 24:13, v 12. min. svoj náskok natiahol na pätnásť bodov (28:13) a potom prikladal ďalšie svoje polienka do zápasového ohníka. Minišnúrami Ruža po troch dejstvách brejkla na 66:36. Sem – tam sa pod domácim košom presadila Vyňuchalová, no jediné vážnejšie nebezpečie pred Ružomberčanky znamenala manželka domáceho trénera Juraja Suju Timea Sujová, autorka 23 bodov, z toho troch trojok. Tá napokon zápas ani nedohrala, svoju púť na ihrisku zavŕšila technickou a vzápätí aj diskvalifikačnou chybou. Hoci pravidlá hovoria jasne, že vylúčená hráčka musí odísť do šatne, Sujová zostala na lavičke hosťujúceho družstva a ani rozhodcovia nezakročili.

Ružomberok ráznym a očakávaným krokom vstúpil do extraligovej nadstavby. S prehľadom režíroval dianie na palubovke a vo všetkých činnostiach prevýšil svojho súpera.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Som spokojný, v dostatočnej intenzite družstvo odtiahlo celý zápas. Obe Američanky Jefferyová a Ellenbergová v prvom polčase boli v rytme, ale potom som ich už šetril na stredu, na zápas FIBA Cupu proti Tarbes, preto nazbierali menej bodov, ako býva u nich zvykom. Dovtedy si splnili svoju úlohu, aj ony makali v obrane.“

Miroslava Mištinová, krídelníčka Ružomberka: „Podľa mňa bezproblémové víťazstvo, celý zápas bez náznaku nejakej drámy. Čo sa týka hluchších fáz, skôr išlo o naše mentálne chyby, keď sme nedostúpili k hráčkam pri streľbe. Na to nás tréner počas stretnutia upozorňoval. Pri bránení Timei Sujovej, tréner vravel, že viac ju máme tlačiť do ľavej ruky, pretože pravú má veľmi nebezpečnú.“

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 86:49 (24:13 46:27,66:36)

Body MBK: Šikšniuté 19, Jackovecová 13, Kelčíková 11, Jefferyová 10, Mištinová 8, Janoščíková 7, Ellenbergová a A. Moravčíková po 6, Ivančáková 4, Belušová a Stašová po 1 – najviac bodov ŠBK: Sujová 23/3 trojky, Vyňuchalková 11. 450 divákov. Štvrtiny: 24:13, 22:14, 20:9, 20:13.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia