Ruža dnes o finále s pumami

Ruža dnes o finále s "pumami"

RedakciaŠport25.2.2022

Keďže dnes basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica zdolali, viac - menej podľa očakávania, ŠBK Šamorín 68:55, zajtra (26. februára) budú v prvom semifinálovom dueli Slovenského pohára súperkami hostiteľského družstva MBK Ružomberok. Zápas v Koniarni sa začína o 15. hod.

Zajtra uvidíme, ako sme pripravení. Ráno sme mali dobrý tréning a dávame sa pomaly dokopy. Nemáme natrénované, čo sme chceli, pre známe problémy, lenže v tejto situácii nie sme na turnaji jediným tímom. Som zvedavý, ako to celé vypáli. Verím, že dievčatá na palubovke počas týchto dvoch dní nechajú všetko, čo v nich je. Nie je priestor na žiadne špekulácie, musíme hrať na doraz. Proti ŠKP 08 sa potrebujeme dobre naštartovať,“ povedal pre náš portál tréner ružomberského družstva Juraj Suja. Keďže to bolo bezprostredne po stretnutí bystrických „púm“ so Šamorínom, spýtali sme sa, čo si zo samotného zápasu pre zajtrajšok odniesol. „Všetko, čo som videl, som o Bystrici aj vedel,“ znela odpoveď.

Zvedaví sme takisto boli, aké očakávania so semifinálovým súbojom spájajú Bystričanky a či sa chystajú favoritovi znepríjemniť život. „Od zápasu k zápasu si vravíme, že chceme odovzdať na ihrisku maximum a sústredíme sa hlavne na náš výkon. Ak budeme všetko robiť naplno, šprintovať, odstavovať hráčky, môžeme potrápiť ktoréhokoľvek súpera v extralige, vrátane Ružomberka, no nemáme žiadne silácke vyhlásenia,“ reagoval asistent trénera ŠKP 08 Milan Špiner.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia