Ruža (hoci vmraze) rozvoniavala na Ostravsku

Ruža (hoci vmraze) rozvoniavala na Ostravsku

RedakciaŠport22.1.2020

Hoci ide „len“ o prípravu, je to výsledok z ríše snov. Ružomberskí futbalisti dnes (22. februára) zdolali Baník Ostrava v jeho tréningovom centre Vista 4:0. Pre obe mužstvá to bola posledná zápasová previerka na umelej tráve, aktuálne siedmy tím najvyššej českej 16 – člennej súťaže v piatok odlieta na Maltu a ružomberská výprava zase v sobotu naberie kurz Turecko.

Mám za sebou veľmi príjemný trénerský šok,“ začal po výsledku ako hrom pre náš portál rozprávať tréner futbalistov spod Čebraťa Ján Haspra. „Všetci chlapci, čo sa dostali na ihrisko, ma veľmi milo prekvapili. Bolo tam nielen obrovské oduševnenie, ale aj herná kvalita. Veľmi náročný zápas zvládli excelentne, až to nechcem zakríknuť. Mužstvo dobre kombinovalo, výborne behalo, hralo jednoducho, priamočiaro a zároveň aj technicky. Bol to výkon, ktorý spĺňal atribúty futbalovej moderny.“

Gólový účet otvoril Mojžiš, o ďalšie presné trefy MFK sa v záverečnej polhodine postarali Twardzik, Kmeť a Takáč. „Možno to znie neuveriteľne, no dalo sa vyhrať aj vyššie. Mali sme ešte viaceré šance, ktoré si pýtali gólový efekt. No nevadí, som nadmieru spokojný. Na chlapcoch, po dvoch týždňoch tvrdej roboty, bolo vidno, ako im futbal chutí. Na tréningoch zatiaľ dotykov s loptou bolo málo, tak si to užívali,“ doplnil očividne dobre naladený J. Haspra.

Baník Ostrava – MFK Ružomberok 0:4 (0:1)

Góly: 17. Mojžiš, 63. Twardzik, 77. Kmeť, 82. Takáč.

MFK: Krajčírik – Holub, J. Maslo, Twardzik, Kojnok, Kostadinov, Múdry, Qose, Mojžiš, Gerec, Almási (striedali: J. Červeň - Mário Mrva, V. Jedinák, Miroslav Almaský, Takáč, Kmeť, Novotný, R. Kružliak).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia