Ruža nedosiahla na 14. primát, titul premiérovo v kúpeľnom meste

Ruža nedosiahla na 14. primát, titul premiérovo v kúpeľnom meste

RedakciaŠport28.4.2022

Ružomberské basketbalistky, ktoré v Európskom pohári FIBA postúpili do vyraďovacej fáze a pod republikovými košmi získali Slovenský pohár, nespečatili sezónu 2021/2022 aj vytúženým majstrovským titulom. Včera Ruža v štvrtom finálovom dueli Niké extraligy podľahla v Piešťanoch 44:63, a tým domáce Čajky zavŕšili play-off sériu o zlato výsledkom 3:1 a prvý raz sa stali slovenskými šampiónkami.

Hoci konečný 19 – bodový rozdiel je jednoznačný, do 37. min. stále hostky žili (44:51), ale potom nový majster stretnutie zatvoril dvanástimi bodmi v rade.

Do Piešťan sme prišli dobre pripravení, aj v samotnom zápase družstvu jednotlivé veci fungovali. Celkom slušne sme tiež bránili. Domáci tím hore držala silná individualita Jamesová, ktorá v prvom polčase z 31 bodov Piešťan dala sama osemnásť. Nevedeli sme reagovať a zastaviť ju. Naše hráčky v tomto priestore si s ňou nedokázali poradiť. V druhej štvrtine sa opakoval scenár z predchádzajúcich dvoch zápasov. Znovu dievčatá mali náznak brejku. Chcelo to ešte pridať dva-tri úspešné útoky, lenže ani na tretíkrát nám to nevyšlo. A zase nastal opak. Piešťany do polčasu išli na plus dva body. To bol prvý dôležitý moment, že sme Čajky nedokázali držať dlhšie pod nejakým tlakom. Tretia „štvrtka“ sa opäť niesla v znamení našej útočnej nemohúcnosti. Avšak hráčky nebránili zle, čo ich stále držalo v hre. Domáci tím nám odchádzal veľmi pomaly. Tesne pred koncom tejto časti sme boli na mínus troch bodoch, lenže potom prišla ´fatálka´ v defenzíve, v úplne jednoduchej situácii si dievčatá neprebrali hráčku a súperky po trojkovom koši odišli o šesť bodov. Keď v poslednej desaťminútovke Tadičová zabila z ôsmich metrov za tri, Piešťany sa dostali na plus desať bodov a bolo rozhodnuté. Potom sa zápas už iba dohrával,“ zhodnotil posledný finálový súboj tréner ružomberského družstva Juraj Suja.

Prehľad finálovej série – 16. apríla: Ružomberok – Piešťany 53:51 (25:19), 20. apríla: Piešťany – Ružomberok 69:61 (35:31), 23. apríla: Ružomberok – Piešťany 65:67 (33:34), 27. apríla: Piešťany – Ružomberok 63:44 (31:29). Hralo sa na tri víťazstvá.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia