Ruža otvorila zápasový program, na úvod víťazstvo v Kroměříži

Ruža otvorila zápasový program, na úvod víťazstvo v Kroměříži

Ján SvrčekŠport24.6.2023

Futbalisti MFK Ružomberok dnes (24. júna) v rámci osláv 120. výročia „kopanej“ v Kroměříži, zdolali tamojšieho nováčika druhej najvyššej českej súťaže ŠK Hanácka Slávia 3:1.

Prvý polčas bol z našej strany malátny, bez emócie, druhý už mal úplne inú podobu. Na chlapcoch bolo vidno, energiu, žiadúcu agresivitu. V prvej ´polke´ sme ukázali, akoby sme nemali hrávať a po zmene strán, ako by to asi malo vyzerať,“ konštatoval bezprostredne po stretnutí tréner Ruže Peter Tomko. „Určite, táto úvodná zápasová próba splnila svoje poslanie. Chceli sme vidieť všetkých chlapcov po týždni tréningu. Niektorí chalani ma aj milo prekvapili. Verím, že od druhého polčasu sa odrazíme ďalej.“

V ružomberskom tíme nastúpil aj Marek Rigo, 25 – ročný stredopoliar, ktorý v našej najvyššej súťaži odohral 33 zápasov (Slovan Bratislava a FK Senica) a naposledy pôsobil v rakúskom klube SC Wiener Viktoria a momentálne je pod Čebraťom na skúške.

Po zápase domáci klub vyhodnotil a ocenil aj najlepších hráčov, z Ružomberka to bol Oliver Luterán.

ŠK Hanácka Slávia Kroměříž – MFK Ružomberok 1:3 (1:1), góly MFK: 15. Gerec, 60. Šefčík, 82. Boďa.

Ružomberok: Krajčírik (46. Ťapaj) – Fabiš (46. Marek), Maslo (46. Mrva), Luka (46. Malý), Kotula (70. Halabrín) – Múdry (46. Luterán), Chrien (46. Švehla), Rigo (70. Jendroľ), Úradník (46. Domonkos), Macejko (46. Šefčík) – Gerec (46. Boďa).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia