Ruža po prehre s Trnavou cítila skrivodlivosť

Ruža po prehre s Trnavou cítila skrivodlivosť

RedakciaŠport8.11.2020

Tri víťazstvá a tri remízy, taká bola do soboty domáca bilancia futbalistov MFK Ružomberok vo fortunaligovom ročníku 2020/2021. Po zápase s Trnavou (0:1), mužstvu spod Čebraťa v kolónke prehier padla nula.

Bol to bojovný a vyrovnaný zápas s minimom šancí. Bohužiaľ, z môjho pohľadu, o všetkom rozhodla chyba rozhodcu, čo je veľká škoda. Majo Mrva hlavičkoval do brány, lopta smerovala na zadnú žrď, no brankár ju vytesnel na roh. Takéto veci musí rozhodca vidieť,“ hneď v úvode svojho pohľadu na sobotňajšie stretnutie spomenul ružomberský kapitán Ján Maslo kľúčový moment zo 63. min., ktorý výrazne ovplyvnil i ďalšie dianie na ihrisku.

Miesto domácej štandardky od rohovej zastávky, Spartakovci otvárali svoju akciu z „päťky“ a v rozpätí pár sekúnd z rýchleho brejku udreli, keď Nigérijčan Bamidele Yusuf prekonal Macíka. „Boli sme poškodení, no na druhej strane, nemali sme z nakopnutej lopty dostať gól. Išlo o našu chybu,“ vravel ďalej stopér MFK.

V závere mohli hostia, počas ružomberského vabanku, zápas aj úplne zatvoriť, no v polovici nadstavenej šesťminútovky veľa nechýbalo, aby duel vyústil aj v „egálový“ koniec. Práve Maslo mal na svojej kopačke čistú tutovku. „Peťo Dungel veľmi dobre potiahol akciu a loptu si dal pod seba. Aj mne strela sadla, no brankár ju bravúrne chytil. Bod by sme si boli zaslúžili,“ vysvetľoval najskúsenejší muž Hasprovej družiny.

Nie prvý raz v úvodnej „polke“ Ruža nebola vo svojej koži, chýbala jej väčšia energia, pohyb i útočný apetít. „Väčšina mužstiev otvára prvý polčas opatrnejšie, tiež je to náš prípad. No určite treba s tým niečo urobiť, aby sme nemuseli zajaca naháňať na konci. Cez prestávku tréner Haspra na nás apeloval, aby sme sa upokojili a lepšie kombinovali. Myslím si, že po zmene strán aj nastal posun vpred,“ pokračoval Maslo.

Po tomto kole sa najvyššia futbalová súťaž kvôli asociačnej prestávke na jeden víkend preruší. Najbližšie (21. novembra) Ružomberok v Zlatých Moravciach narazí na Sereď. „S Trnavou sme siahali po bode, žiaľ, nemáme nič. Počas ´repre´ pauzy sa musíme dať dokopy a pokúsiť sa opäť naštartovať nejakú úspešnú sériu,“ zakončil takmer dvojmetrový pilier ružomberskej defenzívy.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia