Ruža pod Zoborom vyšla naprázdno

Ruža pod Zoborom vyšla naprázdno

RedakciaŠport3.4.2021

Po reprezentačnej prestávke, v 3. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy, skupiny o 7. - 12. miesto futbalisti MFK Ružomberok prehrali v Nitre 0:1.

V 4. min. útočník hostí Regály si prevzal presný pas za obranou súpera, ale vyslal iba „priateľský“ pozdrav na brankára Šípoša. Potom prišli dve veľké domáce príležitosti. V 7. min. Ševčík sa ocitol pred gólmanom MFK Krajčírikom, pokúsil sa ho prelobovať, no tečovaný pokus minul cieľ. O dve minúty na to do ružomberskej šestnástky zbehol opäť Ševčík, nabil Jendriškovi, ktorý v tutovej pozícii prestrelil. V 15. min. si Liptáci pýtali pokutový kop po zákroku Djibi Ba na Brenkusa, lenže hlavný arbiter Dohál mlčal. O tri minúty neskôr na druhej strane už po strete Čurmu a Chobota sa pískala penalta v prospech domácich. Loptu si postavil Jendrišek a Krajčírik vytiahol parádnu bravúru. V 29. min. Madleňák pred bránou FC našiel Kostadinova, Severomacedónec zakončoval z prvej, ale lopte chýbala razancia. V 34. min. si „Hasprovci“ vydýchli, keď Frankova hlavička presvišťala tesne vedľa žrde.

Na začiatku druhej „polke“ Jendrišek v záklone hlavou poslal loptu nad. V 54. min. sa nitriansky kapitán predral až pred Krajčírika, no opäť nepochodil. V 67. min. striedajúci Takáč sa snažil obaľovačkou nachytať Šípoša, ale mieril vedľa ľavej žrde. V 73. min. Ševčík z rohového kopu našiel Kolčáka a ten otvoril skóre – 1:0. Neskôr sa ukázalo, že išlo o rozhodujúci moment duelu. V 84. min. Krajčírik vychytal Tancíka. V závere sa už nič vážnejšie neudialo.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Zápas pre nás dopadol veľmi zle. Bolo to vyrovnané stretnutie, lenže musím priznať, že Nitra bola odvážnejšia a istejšia na lopte. Naopak, my sme boli v psychickom i fyzickom kŕči, aj preto sme asi zaslúžene prehrali. Hráči síce dokázali loptu podržať v priestoroch, kde im to súper umožňoval, žiaľ, pred bránou, sme neboli kreatívni, ani nebezpeční.“

FC Nitra – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 73. Kolčák. Žlté karty: 32. Čurma, 81. Kochan (obaja Ružomberok). Červená karta: 90+. Kochan (po druhej žltej). Rozhodovali: Dohál – T. Somoláni, Weiss – bez divákov.

FC:Šípoš - Fabiš, Djibi Ba, Kolčák, Çelebi - Regäsel (77. Chríbik), Mustafič - Šefčík (88. Kurt), Jendrišek (77. Kindsvater), Chobot (72. Tancík) – Franko.

MFK: Krajčirík – Čurma, J. Maslo, Mrva - Ďungel (57. Gerec), Kostadinov (57. Takáč), Čurma, Brenkus (85. Boďa), Madleňák (85. Múdry) - Regáli, R. Kružliak (74. Kubík).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia