Ruža prehrala pri Hrone 1:3

Ruža prehrala pri Hrone 1:3

RedakciaŠport30.5.2020

V druhom tréningovom dueli v rámci prípravy na fortunaligový reštart ružomberskí futbalisti prehrali v Žiari nad Hronom s Pohroním 1:3. Týždeň predtým sa súperi pod Čebraťom rozišli s remízou 1:1.

Domáci začali zostra, doslova od podlahy, čo môjmu mužstvu spôsobovalo problémy. V prvom polčase nás súper prevýšil hlavne v jednoduchosti a agresivite. Hoci druhá ´polka´ bola lepšia, celkove sme boli zľaknutí, málo súbojoví, hráčom chýbala tiež väčšia odvaha a presnosť,“ hodnotil stretnutie hlavný kouč hosťujúceho kolektívu Ján Haspra.

Žiarania medzi 17. a 39. min. získali trojgólové vedenie a jediný úspech Ruže v 48. min. zaznamenal Almási.

Okrem brankára Macíka, ktorý sa zatiaľ pripravuje individuálne, zo zdravotných dôvodov neboli trénerom MFK k dispozícii ani Twardzik, Regáli, Jonec a T. Bobček. Po operácii „športového pruhu“ s mužstvom ešte netrénuje Zsigmund. A ešte sa čaká na návrat Kostadinova zo Severného Macedónska. „Stále skúšame nejaké alternatívy, keďže niektorí hráči sú mimo, snažíme sa zaplátať tieto diery,“ vysvetľoval Haspra, ktorý nebol spokojný ani s koncovkou. „Chcel som od chlapcov, aby konečne zase začali strieľať góly. Šancí sme mali dosť, ale čo z toho.“

Napriek prehre, bola to podľa šéfa ružomberskej lavičky, cenná zápasová konfrontácia. „Som spokojný, že sme hrali, zase som o niečo múdrejší. Čo sa týka Pohronia, predviedlo sa ako dobre vyskladaný tím,“ dodal Haspra.

Pred otvorením nadstavbovej časti Fortuna ligy ružomberských futbalistov čaká ešte jedna próba, 6. júna o 15:00 hod. v Nitre.

FK Pohronie – MFK Ružomberok 3:1 (3:0)

Góly: 17. Weir, 23. Matić, 39. Abrahám – 48. Almási.

MFK: Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Madleňák, Kojnok - Brenkus, Mojžiš, Miroslav Almaský, Takáč - Gerec, Almási. Striedali: Kohár – Kmeť, Mário Almaský, Holub, Novotný, Dopater, V. Jedinák, Múdry, Ďungel.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia