Ruža prišla o nulu v kolónke prehier, podľahla Dunajskej Strede 1:2

Ruža prišla o nulu v kolónke prehier, podľahla Dunajskej Strede 1:2

RedakciaŠport18.9.2021

Prvý raz v aktuálnej sezóne a pod trénerom Petrom Struhárom okúsili trpkosť prehry. Ružomberskí futbalisti po jednom víťazstve a piatich remízach v 8. kole Fortuna ligy podľahli Dunajskej Strede 1:2. Avšak nemuseli. Až na úvod, keď DAC trochu na domácich vyletel, v ďalšom priebehu boli lepším tímom. Posledného vicemajstra prevýšili aj čo sa týka šancí, lenže futbal sa hrá na góly. „Rozhodla efektivita, ale určite máme na čom stavať,“ vyhlásil po prehratej bitke domáci kapitán Ján Maslo, ktorý bol aj autorom kontaktného gólu Ruže.

Hostia do zápasu vstúpili dravšie a od začiatku sa tlačili pred súperovu bránu, z čoho rezultovalo i pár rohov. Prvý medzi žrde však trafil stredopoliar MFK Takáč, keď Jedlička v bráne DAC - u loptu vytesnal na roh. V 13. min. po rohovom kope, z prvej, z hranice šestnástky napriahol Konžan Andzouana a otvoril skóre. Tým aktivita DAC – u akoby upadla, naopak zápasovú réžiu začala preberať Struhárova družina. V 32. min. sa Regáli s komfortným náskokom sám rútil na Jedličku, no ten ho vychytal. V 38. min. domácich vystrašil Lamkel Zé, avšak z hĺbky veľkého vápna mieril nad. Poslednú príležitosť pred prestávkou na zmenu stavu po akcii Madleňáka mal zase Regáli, keď Jedlička mu druhý raz pokazil radosť.

V 49. min. sa Dunajskej Strede naskytla veľká možnosť na poistenie vedenia, ale nabiehajúci Schäfer zblízka v behu minul bránu. V 55. min. znovu Čech Jedlička čaroval a v tutovej pozícii zneškodnil Takáčov strelecký pokus. V 61. min. Liptáci opäť spálili obrovskú príležitosť, v tomto prípade tesne cieľ minul Mojžiš. V čase, keď ružomberské vyrovnanie viselo na vlásku, prišla kontra Dunajskej Stredy, krásna individuálna akcia Lamkela Zé a „tabuľa“ v 64. min. hlásila 0:2. O tri minúty na to Ružu do zápasu vrátil jej kapitán J. Maslo, keď už tesne predtým lopta skončila na konštrukcii svätyne DAC – u. V 88. min. po šikovnej akcii, mohol skórovať Kostadinov a vzápätí takmer podobnú príležitosť na druhej strane nevyužil Njie.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Diváci boli svedkami kvalitného stretnutia, s dobrým súperom. Chlapcov musím pochváliť za predvedený výkon. Boli sme nebezpeční pred súperovou bránou, vytvorili sme si minimálne päť stopercentných príležitostí. Žiaľbohu, naša kvalita v koncovke nie je taká, ako by mala byť. Dnes vyhralo šťastnejšie mužstvo. Zase sme sa však niekde posunuli. Pod mojim vedením chlapci v druhom polčase podali zatiaľ najlepší výkon na domácom trávniku.“

MFK Ružomberok – FK DAC 1904 Ružomberok 1:2 (0:1)

Góly: 68. J. Maslo - 13. Andzouana, 64. Lamkel Zé. Žltá karta: 78. Blackman. Rozhodovali: Prešinský – Pozor, Ádám – 785 divákov.

MFK: Krajčírik – Fabiš, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán (62. Zsigmund), Kochan (86. Brenkus) – Rymarenko, Takáč (62. Kostadinov), Regáli – Gerec.

DAC: Jedlička – Blackman, Brunetti, Beskorovajnij, Davis – Schäfer, Dimun – Andzouana (63. Njie), Hahn (63. Ciganiks), Lemkel Zé (81. Szendrei) – Sharani (46. Krstovič, 90. Muhamedbegovič).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia