Ruža proti Poliakom nenastúpi ani zajtra

Ruža proti Poliakom nenastúpi ani zajtra

RedakciaŠport4.2.2023

Futbalisti MFK Ružomberok otvoria jarnú časť fortunaligovej sezóny 2022/2023 bez plánovanej generálky. Zápas s poľským súperom MKS Puszcza Niepolomice bol, kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam, definitívne zrušený.

Pôvodne sa malo hrať dnes (4. februára) o 14. hod. Už včera, keď prišla poriadna chumelica a meteorológovia avizovali aj víchricu, bolo stretnutie preložené na zajtra (5. februára). Padol však aj náhradný termín.

Nič s tým nenarobíme. Poliaci si nepripúšťali ani alternatívu, že by sa hralo na ´umelke, pričom zápas podmieňovali prírodným trávnikom. Netajím, hľadali sa ešte nejaké alternatívne riešenia, no na poslednú chvíľu je to veľmi ťažké,“ uviedol tréner ružomberského mužstva Peter Struhár.

Aktuálne piaty tím našej najvyššej súťaže už včera trénoval na svojej umelej tráve v mimoriadne ťažkých podmienkach, za stáleho hustého sneženia. „Akurát dobre sa chlapci rozcvičili. Zaradili sme tiež nejaké súťažné formy i trochu srandy, viac sa ani nedalo. Takže stretneme sa v pondelok a začneme kompletný predzápasový mikrocyklus,“ vravel ďalej Struhár.

Dnes ťažko povedať, čo bude o týždeň, keď je naplánovaný štart fortunaligovej jari. „Ak by sa odložilo úvodné kolo, máme už dohodnutý prípravný zápas s Duklou Banská Bystrica. Ale nepredbiehajme,“ dodal P. Struhár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia