Ruža proti Trenčínu nastúpi pod Dubňom

Ruža proti Trenčínu nastúpi pod Dubňom

RedakciaŠport26.7.2019

V sobotu (27. júla) v 2. kole Fortuna ligy ružomberských futbalistov hostí AS Trenčín v Žiline, keďže mužstvo spod Čákovho hradu bude mať v jesennej časti svoj azyl pod Dubňom. Stretnutie sa začína o 19:00 hod.

Aktuálny Trenčín je dosť ťažko definovateľný, aj keď sme si pozreli nejaké videá. Určite väčšiu kvalitu má mužstvo v útoku ako v defenzíve. Keď sa zápas nevyvíja v prospech AS, sú hráči pomerne psychicky labilní. Ako tím však Trenčín pôsobí zaujímavo,“ rozprával kouč Liptákov Ján Haspra. „To, že sa hrá viac – menej na neutrálnej pôde, môže byť naša výhoda. Žiaľ, pravdepodobne stretnutie bude aj pred slabou návštevou, čo nemám rád. Oproti prvému zápasu proti Nitre, potrebujeme zlepšiť predovšetkým koncovku. Ak hráči nezačnú premieňať šance, celá sezóna môže byť veľmi náročná.“

V úvode Ružomberčania v nadstavenom čase zdolali Nitru 1:0, gólom Takáča. Futbalisti AS prehrali v Senici 1:3, hoci do 68. min. viedli 1:0 vďaka Depetrisovi, no dvakrát inkasovali v poslednej desaťminútovke.

V doterajších troch súťažných dueloch MFK iba raz skóroval, čo je žalostná vizitka ofenzívy. „Musíme začať dávať góly, verím, že už to bude len lepšie,“ dal sa počuť ružomberský útočník Štefan Gerec. „Myslím si, že súčasný Trenčín nie ´starý´ Trenčín, ale má svoju silu. Predpokladám, že zápas bude vyrovnaný. Každý bod nás poteší, na samozrejme najviac všetky tri.“

Aj Gerec žilinský štadión považuje za výhodu. „Súper nebude hrať doma, navyše je to blízko, máme to na skok.“

Keďže stánok „šošonov“ je s umelým trávnikom, Ruža sa pripravovala aj na tento povrch, od štvrtka na svojej ´umelke´.

Tréneri MFK nebudú mať k dispozícii dlhodobých maródov brankára Macíka a Kochana a s najväčšou pravdepodobnosťou nenastúpi ani Twardzik, ktorý pre zranenie nedohral predchádzajúce stretnutie proti Nitre.

V uplynulej sezóne, ktorá Trenčanom absolútne nevyšla, keď najvyššiu súťaž ratovali až v baráži proti Popradu, MFK úspešne zvládol oba vzájomné stretnutia, vonku vyhral 4:1 a doma 1:0.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 24 výhier, 13 remíz, 12 prehier, skóre 86:80.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia