Ruža remizovala s vicemajstrom - s Dunajskou Stredou 1:1

Ruža remizovala s vicemajstrom - s Dunajskou Stredou 1:1

Ján SvrčekŠport12.8.2023

V zápase 3. kola Niké ligy sa MFK Ružomberok rozišiel s DAC Dunajská Streda s deľbou bodov - 1:1

V teplom, až horúcom počasí, pod blankytnou oblohou, mužstvá od začiatku divákom ponúkali svižné a futbalovo kvalitné divadlo, s ofenzívnymi chúťkami na oboch stranách.

V 7. min. nebezpečnú akciu po pravej strane potiahli hostia a Káčer hoci z uhla, ale v sľubnej pozícii, minul ružomberskú bránu. Aj v 35. min. to bol Káčer, keď skoro čiary napriahol a tento raz Krajčírik vytesnal loptu na roh. DAC bol v prvej „polke“ smerom dopredu o aktívnejší, lenže do žiadnej vážnejšej šance ho Liptáci nepustili. Keď už sa zdalo, že mužstvá pôjdu do kabín za bezgólového stavu, domáci tím udrel. Chobot potiahol akciu po ľavej strane, v šestnástke DAC – u našiel Domonkosa a ten prízemnou strelou k žrdi otvoril skóre. Hneď na to hlavný arbiter Kružliak úvodné dejstvo odpískal.

Tak, ako sa dalo očakávať, po zmene strán vicemajster vrhol všetky sily do útoku, s jednoznačným plánom, minimálne vyrovnať. S pribúdajúcimi minútami tlak mužstva zo Žitného ostrova narastal. V 74. min. aj bolo vyrovnané, keď hlavou skóroval Trusa. V úplnom závere mal obrovskú príležitosť na posledné slovo Ružomberok. Už bol prekonaný aj brankár DAC – u Popovič, no mužstvo na bránovej čiare ratoval Csinger. Potom ešte Popovič vychytal Masla.

MFK Ružomberok – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (1:0)

Góly: 45 +. Domonkos – 74. Trusa. Žlté karty: Luterán, Maslo, Zsigmund - Krstovič, Pinto. Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Štrbo - 1678 divákov.

MFK : Krajčírik – Mrva (81. Úradník), Maslo, Malý, Kotula – Luterán, Lavrinčík (62. Zsigmund) – Gerec (62. Šefčík), Domonkos, Chobot (75. Tučný) – Boďa (81. Crien).

DAC: Popovič – Pinto, Risvanis, Brunetti (18. Csinger), Andzouana - Herc, Káčer (63. Gavrič), Dimun – Trusa, Krstović, Ramadan (90 + Vitális).

Hlasy trénerov

Peter Tomko (Ružomberok): „Prvý polčas sme mali jasný plán, chalani vedeli, čo musia spraviť na ihrisku, ak chcem byť úspešní. Boli sme predovšetkým trpezliví, mužstvo dodržiavalo veci, ktoré boli pred zápasom zadefinované a napokon sme boli odmenení Kristofóm Domonkosom. Toho musím zvlášť vyzdvihnúť, pretože aj v tréningoch pracuje výborne. Druhý polčas nás súper zatlačil. Pri takej ofenzívnej kvalite, akú má Dunajská Streda, si vážime bod. V závere sme ešte mohli dať gól a stretnutie rozhodnúť. Chalanov chcem pochváliť za prístup, za obetavosť. Na ihrisku nebol jeden hráč, ktorý by niečo vynechal. Dunajská Streda nám dala gól, ale vyložené šance si nevytvorila.“

Adrian Guľa (Dunajská Streda): „Bol to dobrý ligový zápas. V prvej časti sme sa nedostali do optimálneho tempa. Jednak dobrou agresivitou súpera, ale aj našimi ľahkými stratami, či nevynútenými chybami. Dostali sme sa do finálnej tretiny, lenže výber miesta nebol dobrý. Mužstvo našich kvalít, nemôže v poslednej minúte inkasovať taký gól, ako padol po autovom vhadzovaní. Chalani však dobre na to zareagovali a v druhom polčase sme boli jasne lepší. Bohužiaľ, výsledkom toho bol len jeden gól. Potom ešte prišla kontra súpera. Zápas mal kvalitu, veľmi slušnú ligovú úroveň. Nám v druhom polčase chýbal väčší kľud vo finálnej fáze, na to, aby sme zápas úplne otočili. Niekedy si však musíme vážiť aj bod.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia