Ruža s Rigou mala, až na trestné hody, egálové parametre

Ruža s Rigou mala, až na trestné hody, "egálové" parametre

Ján SvrčekŠport2.11.2023

Bol to zápas, na ktorý sa určite oplatilo prísť. Aj keď včera v 4. kole Európskeho pohára FIBA skvelí domáci fanúšikovia, po prehre ružomberských basketbalistiek s TTT Riga (54:71) neoslavovali víťazstvo, podkošový večer si určite užili. Publiku ponúkol kopec zážitkov. Vzrušenie, emócie, takisto (z domáceho pohľadu) vydarené fázy, či zákroky, no i hluchú druhá „štvrtku“ (7:28), ktorá zvlášť mrzela. Asi najviac prítomným zaimponoval „reparát“ v poslednej desaťminútovke – 17:7.

Akceptujem a rešpektujem, že sme mladé a neskúsené družstvo na takejto úrovni. Takisto padáme v intenzite, keď sa nakopí únava, lebo nemáme dostatočnú šírku rotácie. Preto prídu aj zlé rozhodnutia, žiaľ, bolo ich hrozne veľa. Dokonca tiež u čerstvých hráčok a v úplne bazálnych veciach. Zvlášť ma mrzia trojky súpera, veď s dievčatami sme boli presne dohodnutí, čo majú v týchto situáciách robiť. Lenže, to neplnili. Tento úsek bol z našej strany bez tempa, proste statický. To, že sme dali len sedem bodov, beriem, nemáme mega útočný potenciál, no súperky sme mali udržať na pätnástich bodoch a nie dostať takmer tridsať,“ vrátil sa ružomberský kouč Juraj Suja k rozhodujúcemu brejku Rigy v druhej „štvrtke“.

Suja sa pozrel aj na zápasové štatistiky. Straty boli rovnaké 15 – 15, takisto asistencie 17:16, čiže tesne v náš prospech, útočný doskok 9 – 8, mali sme rovnaký počet presných striel, po dvadsať dva, trafil sme päť trojok, Riga sedem. Všetko vyrovnané parametre. Rozdiel bol však v šestkách, ony hádzali dvadsať jeden, my len šesť. Myslím si, že rozhodcovia nášmu družstvu mali odpískať viac trestných hodov. Pred tromi týždňami s tým istým súperom ich, pri rovnakej hre, bolo dvadsať štyri. Čísla, ktoré sme dokázali ovplyvniť, boli pre môj kolektív vynikajúce. V Euro Cupe všetko plníme, čo sme chceli. Teraz si dva týždne oddýchneme a verím, že do Grécka a Turecka pôjdeme ako ešte lepší, zocelený tím. Očakávam, že v posledných dvoch kolách urobíme v našej skupine najväčší progres zo všetkých družstiev. Už teraz sme sa vo viacerých veciach posunuli oproti predchádzajúcim stretnutiam. Nemáme ale na to kapacitu, aby sme to potvrdili celý zápas. Je však ale perfektné, že tridsať minút s takými súpermi v Európskom pohári dokážeme hrať pat.“

Na adresu včerajšieho súpera Suja uviedol: „S ružomberským družstvom som šiestu sezónu vo FIBA Cupe, pričom to bol môj 44. zápas, no s takou agresivitou a intenzitou, ako hrá Riga, som sa predtým nestretol.“

Zostávajúci program v Európskom pohári FIBA: 22. novembra o 16:30 hod: Melikgazi Kayseri – Ružomberok. 29. novembra o 17:30 hod.: Olympiacos Pireus – Ružomberok.

Foto: facebook MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia