Ruža sa o postup do finále pohárovej súťaže stretne s Dunajskou Stredou

Ruža sa o postup do finále pohárovej súťaže stretne s Dunajskou Stredou

RedakciaŠport26.5.2020

V Sieni slávy Slovenského futbalového zväzu v Bratislave dnes (26. mája) boli vyžrebované semifinálové dvojice 51. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cup-u. Futbalisti MFK Ružomberok „vyfasovali“ FC DAC 1904 Dunajská Streda. Prvý zápas sa hrá 17. júna Žitnom ostrove a odveta bude 24. júna na štadióne pod Čebraťom.

Najprv zástupca spoločnosti Slovnaft Anton Molnár vytiahol z osudia Slovan Bratislava a k nemu priradil FC Vion Zlaté Moravce. Tým padlo rozhodnutie aj o druhej „dvojičke“, akurát „lósovalo“ sa ešte poradie zápasov.

Zo žrebu mám príjemný pocit. Čaká nás kvalitný tím, na dvojzápas sa veľmi teším a dúfam, že dopadne pre nás dobre,“ vyhlásil bezprostredne po spoznaní semifinálového súpera ružomberský tréner Ján Haspra. „Samozrejme, ako určite každý, chceli sme sa vyhnúť Slovanu, ktorý čo sa týka skladby hráčskeho kádra, je niekde inde ako ostatné mužstvá. DAC je navyše klub, ktorý osobne mám veľmi rád. Dunajská Streda sa v domácom prostredí vždy môže spoľahnúť na najlepších fanúšikov v našej lige. Tí hráčom výdatne vlievajú sily. Keďže teraz tribúny budú prázdne, môže to byť jemnučká výhoda na našej strane. O všetko sa však rozhodne na ihrisku. Netajím, v kútiku duše som si želal práve tohto súpera,“ pripojil Haspra.

Spokojnosť nezakrýval aj Marek Sapara, asistent hlavného kouča Ruže. „S Dunajskou Stredou sme v aktuálnej sezóne odohrali dve výborné stretnutia. Práve na jej pôde sa v jeseni mužstvo chytilo a potom ťahalo krásnu šnúru. Na súperovi je sympatické, že chce hrať futbal, čo nám viac vyhovuje, ako keď niekto ´zalezie´ a číha na rýchle protiútoky. Nezakrývam, viac som si želal DAC ako Zlaté Moravce. Slovan, to je top tím. Finále sa však hrá na jeden zápas a tam sa môže čokoľvek stať.“

Vo štvrťfinále liptovský kolektív „vylial“ Sereď, ktorú v jej jesennom „azyle“ v Myjave zdolal 2:0, a Dunajská Streda rovnakým výsledkom si doma poradila s druholigovým Popradom.

Žreb semifinále Slovnaft Cup-u: DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Ružomberok, ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce.

Slovenský pohár vyvrcholí 8. júla na bratislavskom Tehelnom poli.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia