Ruža sa v stredu v Piešťanoch vracia pod extraligové koše

Ruža sa v stredu v Piešťanoch vracia pod extraligové koše

RedakciaŠport22.2.2022

Na sobotu (19. februára) bol naplánovaný duel 5. kola nadstavbovej časti skupiny o 1. - 4. miesto Niké extraligy basketbalistiek Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok. Keďže v oboch táboroch zaúradovala korona, stretnutie sa odohrá až zajtra (23. februára) o 18. hod. v piešťanskej Diplomat aréne.

Sám neviem, čo od tohto zápasu môžem očakávať. Mali sme dlhší tréningový výpadok. Najprv to bola asociačná prestávka, potom prišli nejaké ochorenia v družstve, takže len pomaly sa dávame dokopy,“ rozhovoril sa tréner ružomberského družstva Juraj Suja. „Tiež treba povedať, že zo zdravotných dôvodov určite nebudeme kompletní, pričom družstvu budú chýbať minimálne dve hráčky. Samozrejme, napriek tomu, chceme nejakým slušným spôsobom na palubovke pôsobiť, disciplinovane brániť, takisto hrať rýchlejšie ako naposledy. No uvidíme, čo sa podarí z týchto zámerov aj preniesť na ihrisko.“

Úradujúci majster na tri dni úplne „zatvoril“ tréningový proces, aby ho zase, hoci v oklieštenom zložení, reštartoval. „Zamerali sme sa na to, čo sa dalo. Keď to už bolo možné, robili sme nejaké základné obranné drily a podobne,“ dodal Suja.

Len pripomeňme, že oba tímy majú za sebou rovnakú zápasovú pauzu, a to od vzájomného duelu o 3. miesto na Federálnom pohári 6. februára v Piešťanoch. Vtedy vicemajstrovské Čajky pokorili úradujúceho šampióna 65:58.

V základnej časti súťaže Ružomberok dvakrát zdolal Piešťany – doma 58:48 a vonku 65:57. V nadstavbe Sujove zverenky v Koniarni podľahli 54:58, čo je ich (zatiaľ) jediná prehra v súťaži.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia