Ruža si poistila služby M. Mrvu

Ruža si poistila služby M. Mrvu

RedakciaŠport16.1.2023

Mário Mrva, ktorý zatiaľ vo Fortuna lige nastúpil v päťdesiatich piatich zápasoch, dnes (16. januára) podpísal s MFK Ružomberok nový kontrakt, a to do 31. mája 2025.

Ten doterajší som predlžoval pretože, v Ružomberku je výborné prostredie a sú vytvorené dobré podmienky pre chod klub. Chcem zabojovať o základnú jedenástku a vrátiť sa do nej,“ povedal po podpisovom akte 23 – ročný obranca, ktorý s „koženou“ začínal doma v Bešeňovej a pod Čebrať zavítal ako 14 – ročný starší žiak.

V sezóne 2019/2020, ešte za trénera Davida Holoubka, si pripísal desať fortunaligových čiarok. V ďalšom ročníku bol takmer maximálne vyťažený – 27 štartov. V predchádzajúcej sezóne nastúpil trinásťkrát a teraz v jeseni v piatich stretnutiach. „Určite každého futbalistu mrzí, keď menej hrá. Lenže stopli ma aj zranenia, síce nie dákeho vážneho charakteru, no také, čo sa opakovali. Najväčšie problémy mi robil zadný stehenný sval. Stál som napríklad štyri týždne, potom prišiel návrat do tréningového procesu, no po nejakých dvoch týždňoch zase sa zranenie obnovilo. Celkove sa to tiahlo aj polrok. Keď som vypadol, tak z ľavej strany obrany na stopérsky post tréneri posunuli Alexandra Mojžiša. Myslím si, že aj to ovplyvnilo moje zápasové štatistiky. Takže, predovšetkým si želám zdravie a aby som dobre teraz v zime vyzeral v tréningoch,“ pripojil Mário Mrva, podľa testovacích fotobuniek kondičného trénera Jozefa Kapláňa, jeden z najrýchlejších mužov v ružomberskej kabíne.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia