Ruža šliape, no tréner vie, kde ju ešte tlačí topánka

Ruža šliape, no tréner vie, kde ju ešte tlačí topánka

Ján SvrčekŠport30.10.2023

Ružomberské basketbalistky včera (29. októbra) zavŕšili tretí „anglický“ týždeň s dvomi súťažnými zápasmi. V jeho strede odohrali duel FIBA Cupu a cez víkend zápas domácej Niké extraliga.

Naposledy to však boli konfrontácie s dvomi súpermi s fibacupovou nálepkou. Vo štvrtok Ruža na medzinárodnej scéne nastúpila proti gréckemu Olympiacosu Pireus (46:59) a včera jej stál v ceste úradujúci šampión pod domácimi košmi Piešťanské Čajky (57:68), ktorý v skupinovej fáze Európskeho pohára FIBA, má už aj jeden skalp.

Po veľkej a zážitkovej bitke s obhajcom titulu tréner ružomberských žien Juraj Suja sa trochu pozrel späť a zároveň veľa načrtol aj dopredu: „Momentálne v zápasoch so silnými súpermi hryzieme bojujeme, no musíme sa posunúť ďalej. Prestupujeme totiž na mieste. Je nutné buď vyššie dostať percento streľby, alebo ešte lepšie a disciplinovanejšie brániť. V našej hre je stále kopec mentálnych chýb v obrane. Aj proti Piešťanom by som narátal veľa inkasovaných bodov po situáciách, ktoré by sa dievčatám nemali stávať. Keby nepadli, zápas mohol byť úplne vyrovnaný. Takisto hráčkam som povedal, že jednu z týchto dvoch vecí musíme v najbližšej dobe zmeniť. Pretože inak, budú iba ´hryzkať´ a stále budeme osem-desať bodov pod Piešťanmi a Sláviou Banská Bystrica.“

Pomerne mladý tím Ruže, s viacerými „babami“, ktoré len naberajú vážne ostrohy, alebo prechádzajú úplným medzinárodným krstom, ide v zápasoch, aj bez dvoch zranených dôležitých hráčok Alexandry Buknovej a Dominiky Urbanovej, určite na doraz. Je však iba chvályhodné, že ani s takýmto módom sa zdravo ambiciózny J. Suja nechce uspokojiť a so slovenskou enklávou, až na dve výnimky, si staviame nové, vyššie méty.

Foto: facebook MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia