Ruža v generálke v Kisvárde prehrala 0:1

Ruža v generálke v Kisvárde prehrala 0:1

RedakciaŠport1.8.2020

V druhom a zároveň aj v poslednom prípravnom stretnutí pred štartom fortunaligového ročníka 2020/2021 futbalisti MFK Ružomberok prehrali v maďarskej Kisvárde s tamojším účastníkom najvyššej súťaže 0:1, keď autorom jediného presného nástrelu v 38. min. bol Kovácsréti.

Sily sme si zmerali s veľmi kvalitným súperom, v krásnom prostredí a na peknom štadióne. Chlapci nastúpili na zápas po strastiplnej, vyše šesťhodinovej ceste autobusom. Táto ´štreka´ určite ovplyvnila náš vstup do zápasu. V úvodných minútach sme sa hľadali, keď domáci boli rýchlejší a agresívnejší. Postupne sa naše mužstvo začalo súperovi vyrovnávať. Po prestávke sme vystupňovali tempo, boli sme lepším tímom, no nepodarilo sa vyrovnať. Druhý polčas mal z našej strany celkom slušné parametre,“ hodnotil generálku kouč futbalovej Ruže Ján Haspra.

Pripomeňme, že len 17. júla triumfom vo finále v baráži o Európsku ligu v Trnave (2:0), Ružomberok zavŕšil predchádzajúci ligový ročník. O päť dní na to, už mužstvo vhuplo do prípravy na novú edíciu najvyššej súťaže a 25. júla absolvovalo prvú zápasovú próbu v Podbrezovej (0:2). „Stále cítime len nedávny záver predchádzajúcej sezóny, vidno to na chlapcoch, sú takí ťažkopádnejší. Ešte ale máme týždeň na to, aby sa mužstvo dostalo do optimálnej formy. Verím, že spoločne tento čas správne využijeme a naladíme sa na prvý ´majstrák´ 2. augusta proti Trenčínu,“ pripojil Haspra.

FC Kisvárda – MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

Gól: 38. Kovácsréti.

MFK: Macík (46. Krajčírik) – Čurma, J. Maslo, Twardzik – Ďungel (46. Kojnok), Zsigmund (46. Múdry), Mojžiš, Kostadinov (46. Kochan), Takáč – Gerec, Regáli. Od 60. min.: Krajčírik – Filinský, Twardzik, Holub – Kojnok, Múdry, Kmeť, Brenkus, Kochan – Kružliak, Boďa.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia