Ruža v Koniarni vstúpi do extraligového ročníka 2020/2021

Ruža v Koniarni vstúpi do extraligového ročníka 2020/2021

RedakciaŠport29.9.2020

Basketbalistky MBK Ružomberok, ktoré sa v sezóne 2018/2019, po dlhšom čase, vrátili na republikový trón, dnes (30. septembra) novú extraligovú sezónu otvoria domácim duelom proti ŠKBD Spišská Nová Ves. Stretnutie v športovej hale Koniareň sa začína o 17. hod.

Pravdu povediac, o súperovi toho veľa neviem. Ide však o mladé družstvo, ktoré vlani ešte učinkovalo v kadetskej súťaži. Je to kolektív bez skúsenejších hráčok, mladý a behavý,“ podotkol na adresu Spišiačok, ktoré sa po piatich rokoch vrátili na elitnú mapu tréner Ruže Juraj Suja.

Extraliga žien odštartuje podľa plánu. V sobotu má pokračovať ďalším kolom, keď majster by vycestoval k vicemajstrovi do Piešťan. Lenže vládne autority od 1. októbra stopli všetky športové podujatia. „Samozrejme do zápasu pôjdeme naplno, ale čo bude ďalej, je veľmi otázne. Ľudia ´hore´ si neuvedomujú, že pre športovcov je šport prácou a nemajú nič iné. Lenže, kto nešportoval, to nepochopí,“ dodal očividne zarmútený Suja, ktorý v centre dolného Liptova otvorí už svoju ôsmu sezónu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia