Ruža v Poľsku podľahla Bialystoku 1:2

Ruža v Poľsku podľahla Bialystoku 1:2

RedakciaŠport26.6.2019

Dnes (26. júna) futbalisti MFK Ružomberok na sústredení v Poľsku odohrali prípravný duel s účastníkom tamojšej najvyššej súťaže SSA Jagielloniou Bialystok, ktorému po zaujímavej „bitke“ podľahli 1:2.

Bol to výborný zápas s kvalitným súperom. Prvý polčas bol viac – menej vyrovnaný, možno herne trošku navrch mal súper, ale nedostával sa do nejakých vyložených príležitostí. Skóre otvoril z úplne nevinnej akcie. Po prestávke sme boli lepším tímom, chalani si vypracovali viaceré šance, no škoda, že sme využili iba jednu. Vyrovnávajúci gól padol po peknej akcii Madleňáka s Kostadinovom. Aj ďalej naše mužstvo pokračovalo vo výbornom výkone, lenže zarezal nás rozhodca, ktorý pustil domácim dvojmetrový ofsajd, po ktorom druhý raz išli do vedenia. Aj v závere sme mali navrch a vyrovnanie viselo vo vzduchu. Adam Brenkus nastrelil žrď, lenže gól sa nám už nepodarilo streliť. Celkove, aj napriek prehre, musím tento zápas hodnotiť ako veľmi kvalitný a osožný,“ opísal nám stretnutie kouč Ruže Ján Haspra.

Ružomberskí futbalisti sú od pondelka na sústredení v poľskej Opalenici, kde naši doslova rozprávkové prostredie na prípravu. „Niečo podobné som ešte nikdy nezažil, ani ako hráč, ani ako tréner. Máme tu špičkové podmienky. Len mimochodom, v tomto zariadení už bola ubytovaná aj portugalská reprezentácia s Cristianom Ronaldom. Všetko je tu perfektné,“ pochvaľoval si Haspra.

Ešte dodajme, že dnes dopoludnia ružomberskú výpravu opustil doterajší kapitán tímu Dominik Kružliak. Ten ďalšiu svoju hráčsku kariéru spojil s DAC Dunajská Streda.

SSA Jagiellonia Bialystok - MFK Ružomberok 2:1 (1:0)

Góly: 34. Klimala, 80. Wójcicki - 66. Kostadinov

MFK: Krajčírik – Jonec (80. Mário Mrva), J. Maslo, Čurma (64. Kojnok), Mojžiš (46. Madleňák), Gal Andrezly (80. M. Bobček), Takáč (80. Qose), Zsigmund, Hašek (64. Brenkus), Kostadinov (80. Regáli), Novotný (64. R. Kružliak).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia