Ruža v Slovenskom pohári vyhrala v Diviakoch (4:0) a pocestuje do Zubrohlavy

Ruža v Slovenskom pohári vyhrala v Diviakoch (4:0) a pocestuje do Zubrohlavy

Ján SvrčekŠport23.8.2023

Futbalisti MFK Ružomberok dnes (23. augusta) bez najmenších problémov splnili rolu jasného favorita, keď v 2. kole Slovnaft Cupu vyhrali v Diviakoch (4:0). Tréner prvoligistu Peter Tomko, ako avizoval, dosť pozmenil základnú jedenástku oproti poslednému zápasu v Trenčíne (1:4). Z tej sobotňajšej, spod hradu M. Čáka, zápas otvorili len dvaja hráči Malý a Šefčík.

Peter Tomko, tréner Ružomberka: „Išlo o našu celozápasovú prevahu. Hralo sa vo veľmi slušnom prostredí. Domáci všetko pripravili tak, ako sa patrí na Slovenský pohár. Čo sa týka ofenzívy, chlapci si vypracovali množstvo šancí. Konečné skóre nezodpovedá priebehu stretnutia, mohlo byť ešte vyššie. Všetci hráči si schuti zabehali, vyskúšali sme si veľa vecí smerom dopredu. Celkove môžem vysloviť spokojnosť. Som len rád, že po zranení už mohol nastúpiť Tomáš Bobček, ktorý nášmu mužstvu určite vie pomôcť. Tiež priestor dostali chalani zo širšieho kádra a k zápasu veľmi dobre pristúpili. Potvrdili, že chcú hrávať.“

V 3. kole Slovenského pohára súperom Ružomberka bude Sokol Zubrohlava, ktorý dnes na pokutové kopy vyradil Námestovo.

ŠK Dynamo Diviaky – MFK Ružomberok 0:4 (0:2)

Góly: 7. Gerec, 35. Bobček, 59. Múdry, 69. Tučný.

Ružomberok: Frühwald – Úradník, Malý (46. Mrva), Luka, Marek (75. Jackuliak) – Tučný, Zsigmund, Múdry – Gerec (69. Lavrinčík), Bobček (61. Boďa), Šefčík (46. Chobot).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia