Ruža vycestovala do Krasnojarsku

Ruža vycestovala do Krasnojarsku

RedakciaŠport7.1.2019

Dnes (7. januára) o pol šiestej večer vyrazili ružomberské basketbalistky (vo výprave je jedenásť hráčok) autobusom od športovej haly Koniareň do Viedne, kde ich desať minút po polnoci čakal let do Moskvy. Z ruskej metropole potom slovenský vicemajster naberie kurz Krasnojarsk. V treťom najväčšom meste Sibíra Ruža vo štvrtok (10. januára) odohrá odvetný zápas 1. kola play - off Európskeho pohára FIBA proti tamojšiemu Jeniseju o postup medzi šestnásť najlepších tímov v druhej najvýznamnejšej klubovej súťaži žien na starom kontinente.

To, že sme doma vyhrali o šesť bodov (80:74), vôbec neriešim, nie je to podstatné. Ak budeme hrať v Krasnojarsku zle, môžeme môžeme podľahnúť aj vysoko, napríklad o dvadsaťpäť bodov. Veď doma sme sa sami presvedčili o vysokej kvalite súpera. Žiadny náskok nie je dôležitý, akurát veľký výkon v odvete môže priniesť veľké prekvapenie,“ vravel pred odchodom tréner ružomberského družstva Juraj Suja.

Do Krasnojarska Ružomberok vo FIBA Cupe zavítal aj v uplynulej sezóne, vtedy na jeho palubovke v skupinovej fázy podľahol 52:55, odvtedy sa však hráčske kádre na oboch stranách výraznejšie obmenili. „Hotel, v ktorom budeme znovu bývať, je taký neosobný, súčasť obrovského biznis centra, ani strava nebola dáka extra, von veľká zima a ďaleko je do centra. Hala, to je trojtisícový zimný štadión, bolo v nej chladno, aj málo ľudí prišlo do hľadiska,“ oprášil spomienky na november 2017 Suja.

Miroslava Mištinová, ktorá v domácom dueli zaťažila súperov kôš devätnástimi bodmi a odohrala v drese MBK azda svoj najúžasnejší zápas, stručne zadefinovala cestu k ďalšiemu menšiemu zázraku. „Doma sme prekvapili, tým nevravím, že ako družstvo sme víťazstvo nečakali. Každý videl, že Jenisej disponuje dvomi dominantnými hráčkami Mavungovou a Hinesovou-Allenovou, tie musíme dokázať eliminovať a vtedy sa dá vyhrať aj vonku. Sú to ale veľké kalibre, majú streľbu, prienik, proste všetko.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia