Ruža vyhrá v Šamoríne kontumačne 20:0

Ruža vyhrá v Šamoríne kontumačne 20:0

RedakciaŠport13.3.2021

Basketbalistky MBK Ružomberok dnes nevycestujú do Šamorína na stretnutie 6. kola extraligovej nadstavby o 1. - 4. miesto.

Vzhľadom na predchádzajúcu karanténu kvôli ochoreniam viacerých hráčok na COVID-19, Šamorín oznámil, že na tento zápas nenastúpi a požiadal Hraciu komisiu Slovenskej basketbalovej asociácie (HK SBA) o jeho skontumovanie. Táto definitíva padla včera o pol jedenástej večer,“ povedal pre náš portál výkonný riaditeľ ružomberského klubu Radoslav Popelka.

V hornej „štvorke“ sa dnes neodohrá ani druhý naplánovaný duel Piešťanské Čajky – Young Angels Košice. Tu sa z rovnakého dôvodu s kontumačnou prehrou (0:20) zmierili Piešťany.

Najbližšiu stredu (17. marca) sú na programe odložené zápasy 5. nadstavbového kola (z 27. februára) Košice – Šamorín a Ružomberok – Čajky. „V pondelok sa Piešťany majú vyjadriť, či prídu,“ informoval nás ďalej Popelka. Otáznik visí, a azda ešte väčší, aj nad druhým duelom.

Vzhľadom na špecifickú situáciu, aj pri kontumačnej prehre, zdolaný tím získava do tabuľky jeden bod, čiže tak, ako keby bol na stretnutie nastúpil. Je tu rozdiel s klasickou kontumáciou.

HK SBA v stredu rozhodla, že nadstavbová časť ženskej extraligy sa musí skončiť do 17. marca, preto žiadne iné termíny na dohrávky už neprichádzali do úvahy. O týždeň na to (24. marca) prídu na rad úvodné zápasy 1. kola play-off. Najbližší víkend (20. a 21. marec) zase bude patriť finálovému turnaju Slovenského pohára v Košiciach, za účasti Piešťan, Ružomberka, Young Angels a Young Angels U 19.

Ružomberské družstvo pred poslednými dvomi kolami malo bitku o lídersku pozíciu vo svojich rukách. Potrebovalo zdolať Šamorín, hoci aj o bod a nad Piešťanmi vyhrať aspoň 6 – bodovým rozdielom. Takto sa Ruža bez boja výraznejšie priblížila k prvenstvu v tabuľke pred štartom vyraďovacieho formátu. „Najradšej by som bol, keby sme si prvú priečku zaistili na ihrisku. Komunikovali sme s Piešťanami i Šamorínom a hľadali možnosti ako zápasy odohrať. Nechceli sme, aby došlo ku kontumáciám,“ dodal ružomberský funkcionár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia