Ruža zajtra (26. septembra) na Tehelnom poli

Ruža zajtra (26. septembra) na Tehelnom poli

RedakciaŠport25.9.2020

Vlani začiatkom októbra „belasí“ pod Čebraťom ratovali bod šesť minút pred naplnením riadneho hracieho času Šporarom. Na Tehelnom poli (7. marca) Ratao v 88. min. zabezpečil domácim najtesnejšie víťazstvo 1:0. V nadstavbovej časti, znovu pri Dunaji, zase ďalší legionár Medved v samom závere (v 89. min.) rozhodol o troch bodoch majstra. To sú fakty z fortunaligových konfrontácii futbalistov MFK Ružomberok so Slovanom Bratislava v ročníku 2019/2020. Aj vo finále Slovnaft Cupu (8. júla) sa vzájomná „bitka“ skončila „tradičným“ výsledkom 1:0 pre bratislavský tím, ktorý navyše mal výhodu domáceho prostredia. V tomto stretnutí jediný „gólik“ síce nepadol pre záverečným hvizdom rozhodcu, no bol z iného súdka, z jedenástky, ktorú premenil Ožbolt.

Áno, so Slovanom sme odohrali veľmi dobré zápasy, chlapci vždy vytiahli výkony na kraji svojich možností. Výsledkom však bola len jedna remíza. Preto už by sa patrilo pridať ďalšie body,“ rozhovoril sa pred zajtrajším súbojom 8. kola Fortuna ligy Slovan – Ružomberok (so začiatkom o 19. hod.) tréner liptovského kolektívu Ján Haspra. „Majster je momentálne trošku v kríze, ktorú spôsobilo vypadnutie z Európskej ligy, čo by sme chceli využiť, Naopak, naša kabína po víťazstve nad Michalovcami ožila, je veselšia, plná chuti a elánu. Pohľad na chlapcov je diametrálne iný ako pred týždňom. Slovan však disponuje takými kvalitnými hráčmi, že z pohárového nezdaru sa určite veľmi rýchlo otrasie. Proti súperovi takéhoto rangu naša defenzíva musí byť stopercentná. Úlohou je držať vzadu čisté konto a prekvapiť nejakým gólovým protiútokom,“ pripojil Haspra.

Obranca MFK Mário Mrva, ktorého výkonnosť v aktuálnej sezóne parádne katapultuje, netají, že zajtrajší deň bude zase výnimočný. „Pre mňa, stále mladého a málo skúseného hráča, je to sviatok. Teším sa na krásny štadión i na súpera s veľkými osobnosťami. Nikto nepochybuje, že bratislavský tím má ohromnú silu rovnako v defenzíve, ako aj vpredu. Je to výborne vystavené mužstvo. Proti Slovanu sa nám v minulej sezóne v obrane darilo, verím, že na to aj v sobotu nadviažeme,“ uviedol 21 – ročný bek.

Ladislav Almási tromi presnými „trefami“ do michalovskej siete určite zarezonoval aj na Tehelnom poli. „Hetrik bol krásny, no už ho neriešim, navyše každý zápas je iný. ´Belasí´ majú veľmi kvalitných ´zadákov, s tým sa budeme musieť vysporiadať. Ak obrana udrží nulu, myslím si, že vpredu nejaký ´gólik´ dáme a´môžeme uspieť. Samozrejme, na sobotu sa veľmi teším, je to ďalšia veľká výzva,“ dodal slovenský reprezentant do 21 rokov.

Ruži v Bratislave budú chýbať maródi Brenkus, Kostadinov, Mojžiš a T. Bobček.

Pripomeňme, že v na Tehelnom poli už došlo k prvej trénerskej výmene ročníka 2020/2021, keď počas asociačnej prestávky Jána Kozáka, ml. nahradil 52 – ročný Slovinec Darko Milanič.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 17 výhier, 17 remíz, 33 prehier, skóre 66:91.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia