Ruža zajtra na Zemplíne s plánom poistiť si prvú pozíciu v skupine o záchranu

Ruža zajtra na Zemplíne s plánom poistiť si prvú pozíciu v skupine o záchranu

RedakciaŠport31.3.2023

Po asociačnej výluke pokračuje nadstavbová časť Fortuna ligy 3. nadstavbovým kolom. Ružomberskí futbalisti zajtra v skupine o 7. - 12. miesto o 15. hod. nastúpia v Michalovciach.

V aktuálnej časti súťaže Ruža v jeseni na Zemplíne remizovala 1:1 a hneď v úvode jari doma zdolala tohto súpera 1:0. Mužstvo spod Čebraťa ovláda dolnú „šestku“ s 9 – bodovým náskokom práve pred Michalovcami.

Dúfam, že po reprezentačnej prestávke chlapci budú mať veľa chuti do futbalu a výkonom i výsledkami nadviažu na prvé dve kolá v tejto skupine. Zajtra chceme potvrdiť svoje postavenie,“ vyhlásil kouč ružomberského mužstva Peter Struhár. „Na východe sa nehrá ľahko, čo všetci dobre vieme a zvlášť v Michalovciach. V auguste sme si z tamojšieho štadióna odniesli bod, no nebol to jednoduchý zápas. Navyše náš súper v poslednom čase má určité problémy v domácom prostredí, o to jeho motivácia bude väčšia,“ vravel ďalej P. Struhár.

Zverenci trénera Norberta Hrnčára po základnej časti aktuálneho fortunaligového ročníka skončili na 9. mieste. V nadstavbe vyhrali v Zlatých Moravciach 5:2 a doma remizovali s Liptovským Mikulášom 0:0.

Ružomberčania chceli ligovú pauzu vyplniť aj prípravným duelom, ale tento zámer nevyšiel a tak minulý piatok odohrali len modelovaný zápas medzi sebou, keď. P. Struhár si vytiahol aj niektorých dorastencov. „Prvý týždeň sme sa dávali tak trochu aj zdravotne do poriadku. V tréningoch prišli na rad tiež nejaké taktické veci. Nešlo sa do dákych veľkých otáčok. Chýbalo nám pomerne dosť mladých hráčov, reprezentantov,“ doložil Peter Struhár.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 13 výhier, 9 remíz, 2 prehry, skóre 43:18.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia