Ruža zajtra privíta stopercentnú Rigu

Ruža zajtra privíta stopercentnú Rigu

Ján SvrčekŠport31.10.2023

Skupinová fáza Európskeho pohára FIBA tento týždeň zápasmi 4. kola vstupuje do odvetnej časti. Basketbalistky MBK Ružomberok zajtra (1. novembra) o 18. hod. vyzvú lotyšské družstvo TTT Riga, ktoré vedie F skupinu s plným bodovým ziskom. Riga na úvod doma zdolala Ružomberok 81:56 a potom dvakrát uspela vonku – v Grécku vyhrala nad Olympiacosm Pireus 77:68 a pred týždňom v Turecku nad Melikgazi Kayseri 80:60.

V príprave sme sa pozerali predovšetkým na seba, aby sme čo najlepšie zápas zvládli. To je pre nás najdôležitejšie,“ vravel tréner ružomberského družstva Juraj Suja. „Jasné, keď s niekým hráte druhýkrát, už vás môže menej vecí prekvapiť. Dúfam, že tomu aj tak bude.“

V prvom dueli náš pohárový zástupca s favoritom odohral veľmi slušnú partiu. „Neustáli sme však celý zápas. V posledných štyroch minútach sa dievčatá rozpadli, ale dovtedy to bolo fajn,“ pokračoval kouč MBK

Líder skupiny je aj v odvete veľkým favoritom. O tom niet pochýb. „Ide o najagresívnejší tím v našej skupine. Družstvo tiež veľmi dobre bráni. Káder má zložený zo skúsených i mladých hráčok,“ uviedol J. Suja na adresu súpera.

Ružomberok, ktorý v nedeľu odohral extraligový zápas proti Piešťanským Čajkám (57:68), po dvoch dňoch čaká ďalšia mimoriadne náročná bitka. „Včera hráčky absolvovali regeneráciu, večer ľahký tréning a spoločne sme si prešli video zo stretnutia s Piešťanmi. Dnes doobeda sme mali streleckú tréningovú jednotku a večer bude klasický tréning,“ doložil J. Suja.

Foto: fiba

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia