Ruža zvíťazila nad Young Angels Košice

RedakciaŠport26.1.2019

Ružomberské basketbalistky boli v sobotňajšom zápase 2. kola nadstavbovej časti, skupiny o 1. - 4. miesto proti Young Angels Košice v role favorita, ale že kolektív trénerky Zuzany Žirkovej zvalcujú o päťdesiatštyri bodov (112:58), asi málokto čakal.

Ani to, že v Koniarni padne štvrtá stovka v aktuálnej sezóne (predtým Nitra 104:32, Slovan Bratislava 109:36 a ŠKP 08 Banská Bystrica 103:41). Veď anjelky do sezóny vykročili šokujúcim víťazstvom pod piešťanskými košmi – 73:69 a stále si držali vysoký štandard. Len mimochodom, Čajky v sobotu pukli v Šamoríne – 58:59 a tak Ruža má na čele tabuľky štvorbodový náskok.

Už v úvodnej štvrtke sa s košmi roztrhlo vrece (37:22), čo so zreteľom na počet inkasovaných bodov, trošku narušilo nervovú sústavu domáceho kouča Juraja Suju. S pribúdajúcimi minútami bola Ruža čoraz pozornejšia aj vzadu a v útoku súkala jeden presný nástrel za druhým. Miestami to bola doslova smršť a tak pred veľkou prestávkou na tabuli svietil stav 59:35.

Druhá polovica stretnutia už vyústila v domáci koncert. Hostiteľky nezabrzdili ani viaceré prestriedania a stiahnutie z obehu najväčších opôr. Medzi 23. - 29. min. MBK udrel unikátnou 19 – bodovou šnúrou (zo 67:37 na 86:37) a už asi všetkým bolo jasné, že Young Angels stovke neuniknú. Keď do záverečného klaksónu zostávalo 5:45 min., Janoščíková vyslyšala želanie tribún - 101:44.

Ťažko sa zastavuje ružomberský rozbehnutý vlak. Hráčky sú dobre nastavené a verím, že im to vydrží a aj v Európe, že pôjdu ešte ďalej,“ stručne konštatovala po zápase lodivodka anjelok Žirková.

Veru, Ruža išla na plný plyn a kto do Koniarne nemeral cestu, môže iba ľutovať. Domáce predstavenie, bolo tiež pastvou pre oči. Excelovala Aaryn Ellenbergová, ktorej padlo šesť trojok, úžasná bola takisto Miroslava Mištinová (22 bodov/3 trojky), no veľká pochvala patrí celému tímu.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Prvá štvrtina, čo sa týka obrany bola z našej strany katastrofálna, inkasovali sme neuveriteľných 22 bodov. Slabučkí sme boli aj na doskoku. Potom to už bolo o inom. Celkove som veľmi spokojný, každá jedna hráčka, čo prišla na ihrisko, bola prínosom. Asi tak som si tento zápas predstavoval.“

MBK Ružomberok – Young Agels Košice 112:58 (37:22, 59:35, 89:40)

Body MBK: Ellenbergová 22/6 trojok, Mištinová 22/3, Jefferyová 12, Stašová 10 Jackovecová a Markovičová po 9, Janoščíková 8, Šikšniuté 7, Ivančáková 6, Belušová 3, A. Moravčíková a Kelčíková po 2 – najviac bodov Young Angels: Logicová 17, Drobná 15/3. 600 divákov. Štvrtiny: 37:22, 22:13, 30:5, 23:18.