Ruži nevyšiel trojbodový plán, s Michalovcami len bezgólový egál

Ruži nevyšiel trojbodový plán, s Michalovcami len bezgólový "egál"

Ján SvrčekŠport30.9.2023

V 9. kole futbalovej Niké ligy Ružomberok remizoval s poslednými Michalovcami 0:0. Domáci takmer celý čas mali réžiu zápasu vo svojich rukách, lenže nenašli recept na kompaktnú defenzívu súpera. Celkove to nebol ani zďaleka oslnivý futbal, chýbali mu aj žiadúce obrátky.

V 29. min. po Šefčíkovom centri, Bahi si skoro dal vlastný gól, keď hostí, aj za pomoci brankára Száraza, ratovalo brvno. V 32. min. pri vybehnutí Száraz zakiksoval, no Gerecov pokus trafiť opustenú bránu, bol zblokovaný na roh.

V druhej „polke“ si Ružomberčania vynútili prevahu, tlačili sa dopredu, lenže stroskotávali vo finálnej fáze. Tiež domácim chýbal moment prekvapenia. Na druhej strane, Michalovce skôr číhali na brejky. V 59. min. z dobrej pozície hlavičkoval domáci stredopoliar Chrien, ale veľmi nepresne. O tri minúty neskôr na opačnej strane vypálil z uhla van Kesel a Krajčírik mal plné ruky práce. V 68. min. bolo veľmi horúco pred domácou svätyňou – najprv bol v šanci Marcin a po ňom Žofčák, avšak brankára Liptákov neprekonali. V 73. min. Száras Luteránovu prízemnú strelu vytesnal na roh. V 74. min. Malého hlavička tesne minula „obdĺžnik“ hostí. A to bolo všetko.

Hlasy trénerov

Peter Tomko (Ružomberok): „Pre nás to bol ťažký zápas, ale ani nie kvôli súperovi. Chlapcom po dvoch predchádzajúcich náročných stretnutiach, chýbali sily v poslednej tretine ihriska. A to, podľa mňa, rozhodlo. My sme celý zápas dominovali, lenže neboli sme schopní vpredu byť trochu variabilnejší a kreatívnejší, aby sa skórovalo. Z toho pohľadu asi spravodlivá remíza, hoci nás to mrzí. Chalani všetky tri dueli (predtým v Trnave a doma so Slovanom, pozn. aut.) odmakali, no bohužiaľ, dnes máme iba bod.“

Peter Struhár (Michalovce): „Každý mohol vidieť, s akým cieľom sme prišli, že chceme bodovať. Nebol to jednoduchý zápas, veľmi rýchlo sa udiali nejaké veci, hlavne to, že sme sa objavili v klube. Musím pochváliť chalanov za to, že sa držali taktického plánu. Našim cieľom bolo zastabilizovať obranu, lebo bolo známe, že tu nás tlačí topánka a tento zámer bol aj splnený. Dalo sa čakať, že v druhom polčase sa nám otvorí nejaký priestor a keby sme mali trochu viac šťastia, mohol z dvoch šancí padnúť aj gól. S bodom som však spokojný, myslím si, že stretnutie bolo vyrovnané.“

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 0:0

Rozhodovali: Kráľovič – Čajka, Bobko - 1120 divákov.

Ružomberok: Krajčírik – Malý, Gabriel, Selecký – Luterán, Lavrinčík, Zsigmund (79. Múdry) – Gerec (79. Boďa), Chrien (60. Domonkos), Šefčík (79. Tučný) – Hladík (60. Chobot).

Michalovce: Száraz – Magda, Jeřábek, Volanakis, Bahi – Žofčák (70. Danko), Bednár (46. Shimamura) Karasjuk – van Kesel (81. Šimko), Pavúk (70. Vako), Marcin.

Foto. Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia